Zavřít reklamu

Část jablíčkářů netrpělivě očekává příchod nových sluchátek AirPods 3. Už delší dobu, konkrétně tedy od roku 2019, jsme se nedočkali žádného vylepšení. Druhá generace přinesla pouze podporu bezdrátového nabíjení, funkci Hey Siri a lepší výdrž baterie. Dnes každopádně internetem proletěla zajímavá zpráva, podle které se gigant z Cupertina chystá představit očekávané AirPods už v úterý 18. května prostřednictvím tiskové zprávy. S tím přišel YouTuber Luke Miani.

Jak by mohly nová sluchátka vypadat:

Nové AirPods třetí generace by se měly po stránce designu značně přiblížit modelu Pro, avšak budou postrádat jeho funkce. S možností pro aktivní potlačení okolního hluku bychom proto počítat neměli. Zmiňovaný model AirPods Pro byl navíc taktéž představen prostřednictvím tiskové zprávy v roce 2019. K nejnovější spekulaci ohledně květnového představení třetí generace bychom ale měli přistupovat opatrně. Již dříve se totiž mluvilo o vstupu tohoto produktu na trh, což se ve finále nestalo. Naopak se potvrdila původní predikce uznávaného analytika jménem Ming-Chi Kuo, který už v březnu úspěšně vyvrátil zprávy ohledně představení těchto sluchátek. Kuo tehdy navíc dodal, že Apple s hromadnou výrobou začne až v třetím čtvrtletí letošního roku.

Mimo zmiňovaných AirPods 3 bychom se také mohli dočkat vylepšení služby Apple Music. Jablečná společnost by údajně měla přinést úplně nový plán předplatného, který by se vyznačoval podstatně lepší kvalitou zvuku a mezi spekulacemi je současně označován jako HiFi plán. Žádné bližší informace k této potenciální možnosti ale nejsou známy. Zahraniční portál MacRumors každopádně v beta verzi operačního systému iOS 14.6 našel zmínku o tom, že HiFi Apple Music bude funkční pouze s kompatibilním hardwarem.

WWDC-2021-1536x855

Zdali tedy skutečně v příštím týdnu dojde k představení nových sluchátek AirPods třetí generace či nového HiFi plánu předplatného ve službě Apple Music je prozatím nejasné. Jako pravděpodobnější verze se každopádně jeví, že o těchto novinkách uslyšíme až při vývojářské konferenci WWDC v červnu.

.