Zavřít reklamu

V posledních dnech jsme vás hned několikrát informovali o nejrůznějších únicích, které se týkají očekávaných sluchátek AirPods 3. generace. O jejich brzkém příchodu dokonce hovořil velice přesný leaker vystupující pod přezdívkou Kang, podle kterého jsou sluchátka kompletně připraveny k odeslání a čekají už jen na své představení. To jde ruku v ruce s informacemi o první letošní Keynote. Ta by se totiž měla odehrát příští úterý 23. března a mimo nových AirPods se můžeme těšit na lokalizační přívěšek AirTags, novou Apple TV a podobně. Dnes ráno ale jablečný svět obletěla opačná zpráva.

Brzký příchod AirPods totiž potvrdilo hned několik leakerů a je teoreticky jasné, že opačný názor jednoho zdroje budou všichni ignorovat. To by ale zmiňovaným zdrojem nesměl být jeden z nejuznávanějších analytiků vůbec, Ming-Chi Kuo. Podle jeho informací totiž Apple plánuje start hromadné výroby tohoto produktu až na třetí kvartál letošního roku. Je tedy velice nepravděpodobné, že bychom se nyní dočkali představení nových sluchátek a následně na ně museli čekat hned několik měsíců. Důvod této predikce každopádně Kuo nikterak nespecifikoval. Zároveň ale dodal, že prodej populárních AirPods letos zažije podstatný pád. Zatímco v roce 2020 se prodalo 90 milionů kusů, tak letos se předpokládá, že se bude jednat o pouze 78 milionů kusů.

Na které straně je pravda se nyní samozřejmě nedozvíme a nezbývá nám nic jiného, než si počkat na samotnou Keynote. Je každopádně možné, že se analytik Ming-Chi Kuo tentokrát pouze plete. Zmiňovaný leaker Kang se v minulosti již několikrát osvědčil. Konkrétně totiž poodhalil spoustu detailů o loňském iPhonu 12 ještě před jeho příchodem, kdy zároveň jako první zmínil chystané oživení názvu MagSafe. Na jakou stranu se přikláníte vy? Byli byste rádi, kdyby se vyplnila předpověď Kanga, nebo vsázíte spíše na vyhlášeného Kua?

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více