Zavřít reklamu

Apple se u svých operačních systémů chlubí zejména jejich jednoduchostí, mírou zabezpečení a celkovou provázaností s celým ekosystémem. Jak se ale říká, není všechno zlato, co se třpytí. To samozřejmě platí i v tomto konkrétním případě. Ačkoliv se software mezi uživateli těší obrovské oblibě, tak i přesto bychom našli různé body, jaké by jablíčkáři rádi změnili, případně u nich viděli nějaké zlepšení.

O tom, jaké změny by jablíčkáři rádi viděli v rámci operačního systému iOS 17, si můžete přečíst ve výše přiloženém článku. Nyní se ale pojďme zaměřit na jinou drobnost, o které se zase tolik nemluví, tedy alespoň ne v takové míře, jako o případných dalších změnách. V řadách jablíčkářů se totiž nachází mnoho uživatelů, kteří by chtěli vidět vylepšení ovládacího centra v rámci systému iOS.

Možné změny pro Ovládací centrum

Ovládací centrum na iPhonech, respektive v operačním systému iOS, plní nesmírně důležitou roli. S jeho pomocí totiž můžeme prakticky okamžitě, ať už se nacházíme v jakékoliv aplikaci, (de)aktivovat Wi-Fi, Bluetooth, AirDrop, hotspot, mobilní data či letový režim, nebo ovládat přehrávaná multimédia. Kromě toho se nabízí možnosti pro přizpůsobení hlasitosti a jasu, nastavení automatického otáčení displeje, AirPlay a zrcadlení obrazovky, možnost aktivace režimů soustředění a mnoho dalších prvků, které si lze dle vlastních preferencí přizpůsobit v nastavení. Pomocí ovládacího centra lze klidně i aktivovat svítilnu, otevřít TV Remote pro vzdálené ovládání Apple TV, zapnout nahrávání obrazovky, aktivovat režim nízké spotřeby a podobně.

ovladaci centrum ios iphone mockup

Není se proto čemu divit, že se jedná o jeden z elementárních prvků samotného operačního systému. Jak už jsme ale zmínili výše, někteří jablíčkáři by rádi viděli určité změny. Přestože jednotlivé ovládací prvky, nacházející se pod možnostmi konektivity, multimédií či jasu a hlasitosti, lze přizpůsobit, fanoušci by tyto možnosti chtěli posunout ještě o něco dál. Ve finále by tak Apple mohl uživatelům propůjčit větší kontrolu nad samotným ovládacím centrem.

Inspirace u Androidu

Zároveň se poměrně často upozorňuje na některé důležité chybějící prvky. Právě v tomto ohledu by se gigant mohl inspirovat svou konkurencí a vsadit na možnosti, které systém Android svým uživatelům nabízí již delší dobu. Jablíčkáři v tomto směru upozorňují na absenci tlačítka pro rychlou (de)aktivaci polohových služeb. To by šlo ostatně ruku v ruce se samotnou filozofií Applu o maximálním zabezpečení zařízení. Uživatelé by měli okamžitý přístup k deaktivaci této možnosti, což by mohlo v mnoha ohledech přijít vhod. Stejně tak stojí za zmínku rychlá akce pro použití VPN.

.