Zavřít reklamu
iWant

Nový watchOS 5.1.2 přinese přepínač Walkie-Talkie do ovládacího centra a další novinky

iWant

Během včerejšího večera vydal Apple pro vývojáře a veřejné testery druhé beta verze iOS 12.1.1 a macOS 10.14.2, ke kterým se přidala i první beta watchOS 5.1.2. Ačkoli v případě iOS a macOS jsme se dočkali jen oprav nespecifikovaných chyb, tak operační systém pro Apple Watch přinesl i poměrně zajímavé novinky. Tou hlavní je nový přepínač dostupnosti pro funkci Walkie-Talkie, jenž přibyl do ovládacího centra.

Walkie-Talkie, nebo-li Vysílačka, byla jednou z hlavních novinek watchOS 5. Jedná se o poměrně užitečnou funkci, která umožňuje komunikaci mezi dvěma uživateli Apple Watch. Na rozdíl od hlasových zpráv probíhá komunikace přes Walkie-Talkie v reálném čase a proto vyžaduje, aby byly obě strany neustále na přijmu. Pokud uživatel nechce, aby ho protější strana kontaktovala, musí v aplikaci na hodinkách příjem vypnout. A právě zmíněný přepínač bude od watchOS 5.1.2 dostupný jako zkratka v ovládacím centru systému.

S příchodem aktualizace tak uživatelé budou moct přepínat svoji dostupnost pro Walkie-Talkie v podstatě kdekoli v systému. Stejně jako u všech ostatních, i novou ikonu je možné přesunout a přeorganizovat si tak prvky v ovládacím centru dle svých potřeb.

Kromě nového ovládacího prvku přináší watchOS 5.1.2 také celkem osm nových komplikací pro ciferníky Infograph a Infograph Modular, jež si mohou nastavit majitelé Apple Watch Series 4. Konkrétně přibyly komplikace pro aplikace Domácnost, Mail, Mapy, Zprávy, News, Telefon, Ovladač a nakonec i pro Najít přátele. Více o nových komplikacích jsme psali ve včerejším článku.