Zavřít reklamu

Zatímco uživatelé, kteří využívají službu Apple Pay, si chválí službu mobilní peněženky, bude to možná nakonec fyzická kreditní karta, co zaručí Applu masovější přijetí na finančním trhu.

Čísla, týkající se úspěchu Apple Pay, zní celkem působivě. Podle Tima Cooka se za třetí kvartál loňského roku uskutečnila více než jedna miliarda transakcí, přičemž platební službu Applu odhadem používá zhruba třetina majitelů iPhonů. Když se ale na celou věc podíváme z pohledu procent, získáme trochu jiný dojem. Zhruba tři roky od spuštění Apple Pay tvoří tato služba pouhé 3 % transakcí v místech, kde je přijímána jako způsob platby.

Podle nového dotazníku magazínu Business Insider se Applu v oblasti plateb blýská na lepší časy. Nakonec to ale tak úplně nebude mobilní verze Apple Pay, co společnosti zajistí lepší uchycení na finančním trhu. Průzkum totiž ukázal, že u 80 % zákazníků existuje vyšší pravděpodobnost využívání služby Apple Pay, pokud budou vlastnit fyzickou platební kartu.

Účastníci průzkumu uvedli, že díky vlastnictví karty by službu s velkou pravděpodobností využívali. Potvrdili tím původní odhady o tom, že karta přispěje k masivnějšímu využívání mobilní peněženky od Applu. Jakkoli to zní zvláštně, téměř 8 z 10 respondentů uvedlo, že kdyby měli Apple Card, s velkou pravděpodobností by začali platit mobilem.

Apple Card totiž zákazníkům nabízí při mobilních platbách lepší benefity než při transakcích provedených fyzickou kartou. Více než polovina dotázaných přiznala, že Apple Card u nich významně zvýší pravděpodobnost využívání Apple Pay. Řada lidí bude jistě o fyzickou Apple Card stát kromě jiného i z toho důvodu, že zkrátka vypadá dobře, výhodnější cashback je ale donutí platit namísto ní mobilem.

Apple-Card_iPhoneXS-Total-Balance_032519

Ukázalo se, že Apple Card vzbudila u lidí opravdu velký zájem. Propagační video od Applu sklidilo jenom na YouTube okolo 15 milionů zhlédnutí během necelých dvou dnů. Čtenáři webů, zaměřených na technologie, často uvádějí představení Apple Card jako nejzajímavější moment celé Apple Keynote. O kartu má zájem 42 % majitelů iPhonů, zatímco zcela bez zájmu je pouze necelých 15 %.

 

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.