Zavřít reklamu

Podle informací agentury Mixpanel je operační systém iOS 14 nainstalován na téměř 90,5 % aktivních zařízení. Jedná se o perfektní číslo, na které může být Apple zaslouženě hrdý. Zároveň jsme se dnes dozvěděli o chystaných výzvách pro majitele Apple Watch. Ti během dubna budou moci získat rovnou dva odznáčky při příležitosti dvou akcí.

iOS 14 je nainstalován na 90 % zařízení

Apple se dlouhodobě pyšní jedinečnou schopností, o které se konkurenci může (prozatím) jen zdát. Je totiž schopen „doručit“ nejnovější verzi operačního systému na majoritní část aktivních zařízení, což se rok co rok potvrzuje. Již během prosince roku 2020 Apple zmínil, že 81 % iPhonů, které byly představeny během posledních čtyř let (tedy iPhone 7 a novější). S novými daty navíc nyní přišla analytická společnost Mixpanel, která přichází s vcelku zajímavou zprávou.

iOS 14
Zdroj: nevim

Podle jejich informací 90,45 % uživatelů systému iOS používá nejnovější verzi, iOS 14, zatímco pouze 5,07 % se stále spoléhá na iOS 13 a zbylé 4,48 % operují s ještě staršími verzemi. Samozřejmě je nyní nutné, aby tato čísla ještě potvrdil samotný Apple, ale prakticky je můžeme považovat za pravdivé. Jedno je ale jasné – na čím více zařízení se nejnovější verze operačního systému podívá, tím zabezpečenější celý systém je. Útočníci totiž častokrát cílí na bezpečnostní chyby ve starších verzích, které ještě nejsou opraveny.

Apple si pro uživatele Apple Watch připravil nové výzvy s novými odznáčky

Kalifornský gigant poměrně pravidelně zveřejňuje nové výzvy pro uživatele Apple Watch, které je motivují v určitých aktivitách a následně je náležitě odmění formou odznáčku a samolepek. Aktuálně se můžeme těšit ze dvou nových výzev. První z nich oslavuje Den Země 22. dubna a vaším úkolem bude provést jakékoliv cvičení po dobu minimálně 30 minut. Další příležitost budete mít týden poté při příležitosti Mezinárodního dne tance 29. dubna, kdy vám postačí minimálně 20 minut tančit s aktivním cvičením Tanec v aplikaci Cvičení.

Obzvláště v dnešní době, kdy z důvodu právě probíhající globální pandemie jsme značně omezeni a nemůžeme sportovat tak, jak bychom si asi úplně představovali, bychom na pravidelný pohyb rozhodně neměli zapomínat. Tyto výzvy jsou přitom perfektním nástrojem pro splnění určitých cílů. Na přiložených snímcích si můžete prohlédnout odznáčky a samolepky, které můžete získat za splnění výzvy ke Dni Země. Grafiky k Mezinárodnímu dni tance jsme se zatím bohužel nedočkali.

Odznak Apple Watch
Zdroj: MacRumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více