Zavřít reklamu

Operační systém iOS nabízí majitelům smartphonů skvělou nativní aplikaci Fotky, ve které mohou ukládat, spravovat, sdílet a upravovat své fotografie a videa. V dnešním článku si představíme pět tipů a triků, které vám umožní s nativními Fotkami pracovat ještě efektivněji.

Stříhání videí

Nativní Fotky na iPhonu již nějakou dobu nabízí uživatelům možnost provádění úprav ve videích. V Fotkách nejprve otevřete video, které byste chtěli dále upravovat. V pravém horním rohu klepněte na Upravit. Pokud chcete video zkrátit, klepněte na časovou osu na spodní části displeje, dokud se kolem ní neobjeví žlutý rámeček – délku videa pak můžete upravit posunutím stran rámečku, pro dokončení klepněte na Hotovo a poté zvolte, zda chcete uložit upravené video, nebo nový klip.

Zcela skryté album

Součástí nativní aplikace Fotky bylo také album takzvaných skrytých fotek. To ale vlastně ve skutečnosti tak úplně skryté nebylo, protože jste se k němu mohli snadno dostat klepnutím na Alba -> Skryté. Nyní ale máte možnost skryté album skutečně skrýt – stačí spustit Nastavení -> Fotografie, kde v sekci iCoud deaktivujete položku Album Skryté.

Sdílejte alba

V aplikaci Fotky můžete kromě jiného také vytvářet sdílená alba a sdílet je s vybranými uživateli. Postup je velice jednoduchý – nejprve ve vaší galerii vyberte fotografie, které chcete sdílet, a poté klepněte na tlačítko sdílení vlevo dole. Vyberte Přidat do sdíleného alba a poté stačí jen album pojmenovat a přidat příjemce.

Vytvořte si fotoalbum v Knihách

Věděli jste, že si s fotografií v nativních Fotkách na vašem iPhonu můžete vytvořit také virtuální fotoalbum, které si můžete prohlížet v aplikaci Apple Knihy? Postup je jednoduchý – nejprve klepnutím vyberte fotografie, které chcete přidat do alba. Poté vlevo dole klepněte na tlačítko sdílení a v nabídce aplikací vyberte Knihy. V případě, že se vám Knihy nezobrazují, zajeďte na liště s ikonkami aplikací až zcela doprava, klepněte na tři tečky a vyberte Knihy ze seznamu, který se vám zobrazí.

Ovládněte portrétní režim

Novější iPhony nabízí focení s bokeh efektem, při kterém dojde k rozostření pozadí fotografie. Pokud máte pocit, že jste pozadí rozostřili příliš nebo naopak málo, nezoufejte – vše můžete ještě vyladit v nativních Fotkách. Nejprve vyberte fotografii, se kterou chcete pracovat, a v pravém horním rohu klepněte na Upravit. Poté pod fotografií klepněte na symboly portrétů, vyberte způsob nasvícení a poté na liště ve spodní části displeje zvolte úroveň rozostření pozadí.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více