Zavřít reklamu

Již rok se nacházíme v období pandemie onemocnění COVID-19, která ovlivnila doslova celý svět. Jak se to ale podepsali na zvířatech v jednotlivých částech světa? Stejnou otázku si položili i filmaři, kteří nyní přináší zajímavý dokument pojednávající o těchto změnách na  TV+. Nadále jsme se dozvěděli o zajímavé novince, jež nám přináší poslední beta verze operačního systému watchOS 7.4, která nám konkrétně přinese nové možnosti v případě přizpůsobení ciferníku.

Na  TV+ míří zajímavý film o roce s koronavirem

Na poli streamovacích platforem se jablečná  TV+ nachází spíše v pozadí, kdy ji zastiňují konkurenti jako Netflix, HBO GO, případně v zahraničí Disney+. Cupertinská společnost se na tomto problému snaží alespoň částečně pracovat, čemuž nasvědčují neustále nové, originální tituly, smlouvy a podobně. Apple dokonce včera oznámil příchod filmu s názvem „The Year the Earth Changed,“ o jehož produkci se postaralo studio BBC Natural History Unit. A v čem je tento dokument vlastně výjimečný?

The Year Earth Changed

Konkrétně se jedná o přírodovědný dokument, který je kompletně odvyprávěn legendárním britským přírodovědcem a nositelem rytířského řádu, Sirem Davidem Attenboroughem. Celý film poté poukazuje na to, jak koronavirový lockdown změnil přírodu a život zvířat, přičemž je navíc doplněn o záznamy z míst po celém světě. Premiéra dokumentu proběhne 16. dubna, tedy necelý týden před Dnem Země.

Beta watchOS 7.4 přináší další možnosti přizpůsobení ciferníku

Ciferník našich jablečných hodinek si můžeme poměrně snadno přizpůsobit k obrazu svému. Konkrétně se můžeme spolehnout na řadu vestavěných designů, použít aplikaci třetí strany, nebo si na pozadí nastavit některou z našich fotografií, případně zvolit prezentaci určitého alba. Nejnovější beta verze operačního systému watchOS 7.4 s sebou navíc přinesla parádní novinku, díky které získáme další možnosti v případě přizpůsobení ciferníku, na kterém máme nastavenou vlastní fotografii. Na naše fotografie totiž budeme moci aplikovat barevný filtr.

Tato funkce se sice v systému watchOS už nějaký pátek nachází, každopádně nyní přicházejí nové možnosti, na které prostřednictvím sociální sítě Twitter poukázal programátor a přispěvatel do zahraničního magazínu MacRumors Steve Moser. Konkrétně budete muset sáhnout po filtrech, které snímek přehodí do černo-oranžové, hnědé či světle-modré barvy. V současné situace každopádně zůstává nejasné, kdy se dočkáme vydání watchOS 7.4 pro veřejnost. Aktuálně vše nasvědčuje tomu, že si na novou verzi zkrátka budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. K dostání prozatím totiž nejsou ani závěrečné bety, které většinou odkazují na brzké vydání verze pro veřejnost.

.