Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Produkce chystaných MacBooků Pro odstartuje v druhé polovině 2021

Pokud se řadíte mezi pravidelné čtenáře našeho magazínu, tak jste už určitě seznámeni s chystanými jablečnými laptopy. Apple se totiž intenzivně připravuje na vydání 14″ a 16″ MacBooku Pro, přičemž oba modely budou osazeny nástupcem čipu M1 z rodiny Apple Silicon jakožto součást dvouročního cyklu, během kterého se cupertinská společnost chystá přejít z procesorů od Intelu na vlastní řešení. To ostatně okomentoval i renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, který tyto predikce potvrdil. Aktuálně jsme se od zdroje Nikkei Asia dozvěděli i časové plány, jež nám poodhalují další informace.

MacBook Pro HDMI Slot MacRumors

Kuo již dříve zmiňoval, že se samotného představení těchto dvou modelů dočkáme během druhé poloviny roku 2021. Dnešní čerstvé informace z Nikkei Asia hovoří o počátku produkce těchto nových Maců, jejíž start se nejprve datoval na květen nebo červen, avšak nyní byl posunut na druhou polovinu roku. Ta začíná červencem a dá se tedy očekávat, že plány s představením tímto nikterak ovlivněny nebudou. Tyto nové kousky by mimo podstatně lepšího výkonu měly také nabídnout technologii Mini-LED pro lepší kvalitu displeje, design s ostřejšími hranami, čtečku SD karet a HDMI port, napájení skrze ikonický MagSafe konektor a fyzická tlačítka namísto Touch Baru. Plánujete koupi jednoho z těchto Maců?

1Password se dočkal nativní podpory na Apple Silicon

Zabezpečení na internetu je nesmírně důležité a rozhodně bychom jej neměli podceňovat. Přesně proto se vyplatí na různých stránkách vsázet na dostatečně silná hesla, s čímž může poměrně efektivně pomoct nativní Klíčenka na iCloudu, která ale bohužel má určité hranice. Podstatně lepším a oblíbenějším řešením je v tomto směru program 1Password. Ten je k dostání na bázi předplatného a dokáže pracovat na všech platformách, postarat se o uchovávání hesel, přihlašovacích údajů, informací o platebních kartách, soukromých poznámek a řadu dalších. Aktuálně jsme se dočkali vydání nové aktualizace, která s sebou přináší nativní podporu pro Macy s Apple Silicon.

1Password Apple Silicon MacRumors

Zmiňovanou nativní podporu s sebou přináší verze s označením 7.8, na které vývojáři usilovně pracovali již od samotného představení prvních Maců s čipem M1 vloni v listopadu. Zároveň ve svých poznámkách zmiňují, že byli až očarováni neuvěřitelnou rychlostí a výkonem těchto zařízení, přičemž doufají v příchod 16″ MacBooku Pro s čipem Apple Silicon. Aktualizace by taktéž měla opravovat několik chyb a přinést optimalizaci výkonu. Pokud 1Password používáte i vy, novou verzi si můžete stáhnout přímo z oficiálních stránek zde. Na Mac App Storu se tento update prozatím nenachází.

Prohlédněte si 13″ MacBook Pro a MacBook Air s čipem M1:

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Novy MAC je tak trochu v planu, ale ne nutne. Aktualne na homeoffice ma clovek doma uz tak moc pocitacu ;-).
    Kazdopadne M1 jsem si rozmyslel, protoze ani u Applu neni neceho verze 1 uplne idelani. Vetsinou verze 2 vyresi 90-95% problemu, takze pokud nove verze budou jako verze 2, tak mozna ;-).
    1Password je zajimavy, kdyz vam ho koupi v praci, protoze ho potom mate zdarma i doma. Jinak je to podle meho priliz draha stranda (melo by existovat nejake predplatne pro domacnosti za rozumnou korunu). Ja mam jeste verzi co predplatne nepotrebovala a s tou si tedy celkem vystacim ;-). Jakmile preje i tahle moje verze na mesicni platbu, tak prechazim…..
    Nicmene treba klicenka hezky kontroluje hesla vuci ukradenym databazim, coz minimalne ta moje verze 1passwordu nedela. Takze budto na to potrebuju verzi s mesicni platbou, nebo jim chybi dost zajimava funkce (u ktere minimalne Applu verim, ze ji nezneuzije, u ostatnich firem bych se trochu bal…).

celý text

Čtěte více.