Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Produkce chystaných MacBooků Pro odstartuje v druhé polovině 2021

Pokud se řadíte mezi pravidelné čtenáře našeho magazínu, tak jste už určitě seznámeni s chystanými jablečnými laptopy. Apple se totiž intenzivně připravuje na vydání 14″ a 16″ MacBooku Pro, přičemž oba modely budou osazeny nástupcem čipu M1 z rodiny Apple Silicon jakožto součást dvouročního cyklu, během kterého se cupertinská společnost chystá přejít z procesorů od Intelu na vlastní řešení. To ostatně okomentoval i renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, který tyto predikce potvrdil. Aktuálně jsme se od zdroje Nikkei Asia dozvěděli i časové plány, jež nám poodhalují další informace.

MacBook Pro HDMI Slot MacRumors
Zdroj: MacRumors

Kuo již dříve zmiňoval, že se samotného představení těchto dvou modelů dočkáme během druhé poloviny roku 2021. Dnešní čerstvé informace z Nikkei Asia hovoří o počátku produkce těchto nových Maců, jejíž start se nejprve datoval na květen nebo červen, avšak nyní byl posunut na druhou polovinu roku. Ta začíná červencem a dá se tedy očekávat, že plány s představením tímto nikterak ovlivněny nebudou. Tyto nové kousky by mimo podstatně lepšího výkonu měly také nabídnout technologii Mini-LED pro lepší kvalitu displeje, design s ostřejšími hranami, čtečku SD karet a HDMI port, napájení skrze ikonický MagSafe konektor a fyzická tlačítka namísto Touch Baru. Plánujete koupi jednoho z těchto Maců?

1Password se dočkal nativní podpory na Apple Silicon

Zabezpečení na internetu je nesmírně důležité a rozhodně bychom jej neměli podceňovat. Přesně proto se vyplatí na různých stránkách vsázet na dostatečně silná hesla, s čímž může poměrně efektivně pomoct nativní Klíčenka na iCloudu, která ale bohužel má určité hranice. Podstatně lepším a oblíbenějším řešením je v tomto směru program 1Password. Ten je k dostání na bázi předplatného a dokáže pracovat na všech platformách, postarat se o uchovávání hesel, přihlašovacích údajů, informací o platebních kartách, soukromých poznámek a řadu dalších. Aktuálně jsme se dočkali vydání nové aktualizace, která s sebou přináší nativní podporu pro Macy s Apple Silicon.

1Password Apple Silicon MacRumors
Zdroj: MacRumors

Zmiňovanou nativní podporu s sebou přináší verze s označením 7.8, na které vývojáři usilovně pracovali již od samotného představení prvních Maců s čipem M1 vloni v listopadu. Zároveň ve svých poznámkách zmiňují, že byli až očarováni neuvěřitelnou rychlostí a výkonem těchto zařízení, přičemž doufají v příchod 16″ MacBooku Pro s čipem Apple Silicon. Aktualizace by taktéž měla opravovat několik chyb a přinést optimalizaci výkonu. Pokud 1Password používáte i vy, novou verzi si můžete stáhnout přímo z oficiálních stránek zde. Na Mac App Storu se tento update prozatím nenachází.

Prohlédněte si 13″ MacBook Pro a MacBook Air s čipem M1:

Diskuze k článku

    Novy MAC je tak trochu v planu, ale ne nutne. Aktualne na homeoffice ma clovek doma uz tak moc pocitacu ;-).
    Kazdopadne M1 jsem si rozmyslel, protoze ani u Applu neni neceho verze 1 uplne idelani. Vetsinou verze 2 vyresi 90-95% problemu, takze pokud nove verze budou jako verze 2, tak mozna ;-).
    1Password je zajimavy, kdyz vam ho koupi v praci, protoze ho potom mate zdarma i doma. Jinak je to podle meho priliz draha stranda (melo by existovat nejake predplatne pro domacnosti za rozumnou korunu). Ja mam jeste verzi co predplatne nepotrebovala a s tou si tedy celkem vystacim ;-). Jakmile preje i tahle moje verze na mesicni platbu, tak prechazim…..
    Nicmene treba klicenka hezky kontroluje hesla vuci ukradenym databazim, coz minimalne ta moje verze 1passwordu nedela. Takze budto na to potrebuju verzi s mesicni platbou, nebo jim chybi dost zajimava funkce (u ktere minimalne Applu verim, ze ji nezneuzije, u ostatnich firem bych se trochu bal…).

celý text

Čtěte více