Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že je hlasová asistentka Siri v porovnání s konkurencí značně pozadu. Tato pomyslná propast by se mohla brzy ztenčit implementací nové funkce, díky které by se mohla naučit šeptat a křičet podle dané situace. Během dnešního dne zároveň společnost Apple oslavuje již 45. narozeniny.

Siri by se mohla naučit šeptat a křičet

Apple se v posledních letech musí potýkat s (oprávněnou) kritikou, která je zaměřena na hlasovou asistentku Siri. Ta je totiž v porovnání s konkurencí značně pozadu. Nejnovější zprávy každopádně naznačují, že si je cupertinský gigant problému vědom a snaží se přinést co možná nejlépe funkční řešení. Již nyní zná Siri dvacetkrát více faktů než před třemi lety, v roce 2019 jsme se dočkali vylepšení, díky čemuž asistentka zní více jako člověk než stroj a nová verze operačního systému iOS 14.5 s sebou navíc přináší dva nové hlasy v americké angličtině. Nově objevený patent nyní navíc naznačuje, že by se Siri mohla relativně brzy naučit šeptat či křičet.

Siri FB
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Přesně touto schopnosti totiž už dávno disponuje například Alexa od Amazonu. Celé by to mělo fungovat tak, že Siri dokáže podle hluku z okolí určit, zdali je vhodné v dané situaci šeptat, nebo právě křičet. Celé by to mělo fungovat vcelku jednoduše. Pokud byste například na váš HomePod (mini) v hlučném prostředí zakřičeli, Siri by vám odpověděla stejným způsobem. Naopak kdybyste už například leželi v posteli a chtěli si na poslední chvíli nastavit budík, tak by vám zařízení neodpovědělo standardním hlasem, ale odpověď by zašeptalo. Na Apple v tomto směru značně tlačí tlak od konkurence, která podobné možnosti už dávno nabízí. Dá se tedy očekávat, že se této novinky dočkáme vcelku brzy.

Apple dnes oslavuje 45. narozeniny

Přesně před 45 lety se začala psát historie tehdejšího start-upu s názvem Apple, který vznikl v garáži jednoho ze spoluzakladatelé. Jak jistě všichni víte, při zrodu stály tři osoby – Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne. Právě ale třetí zmiňovaný tak velkou popularitu nemá. Hned po dvanácti dnech od založení společnosti svůj 10% podíl totiž prodal Jobsovi, aby se vyhnul případnému finančnímu risku. Ironií každopádně zůstává, že kdyby tak neudělal, tak by jeho akcie měly dnes hodnotu 200 miliard dolarů.

Vše začalo společnou prací na prvním počítači Apple I v roce 1975, na kterém Jobs spolupracoval s Wozniakem. Otci Applu, Jobsovi, se poté podařilo získat dohodu s malou prodejnou počítačů Byte Shop poblíž Mountain View v Kalifornii. Ten se následně staral o prodej těchto produktů, což odstartovalo v červenci 1976 a k dostání byl za dnes již ikonických 666,66 dolarů. Wozniak se později k ceně vyjádřil poměrně jednoduše. Líbilo se mu totiž, když se číslice opakují, a proto si zvolili tuto cestu. Od této chvíle se společnosti podařilo představit řadu ikonických produktů, kdy rozhodně musíme zmínit Macintosh v roce 1984, iPod v roce 2001 a iPhone v roce 2007.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více