Zavřít reklamu

Bystří uživatelé sociální sítě Reddit zjistili, že společnost Valve do Mac App Storu v tichosti uvedla aplikaci Steam Link pro streamování her do Macu. Ve druhé zprávě se dozvídáme o novém nápadu Applu, který se možná nechá inspirovat konkurencí a rozhodne se pro vytvoření HomePodu s displejem. Jak by takovýto produkt mohl fungovat?

Aplikace Steam Link dorazila do Mac App Storu

Do Mac App Storu v tichosti dorazila aplikace Steam Link od Valve, která uživatelům umožňuje streamování her z platformy Steam přímo do Macu. K tomu stačí mít k dispozici počítač s danými hrami, herní ovladač s certifikací MFi či Steam Controller a Mac i zmiňovaný počítač připojený ke stejné lokální síti.

Steam Link MacRumors

Platforma Steam tuto možnost jablíčkářům nabízí již několik let, avšak doposud bylo nutné stáhnout přímo po hlavní aplikaci, která vyžaduje 1 GB volného místa na disku. Konkrétně ale zmiňovaný program Steam Link představuje znatelně odlehčenou verzi s pouze necelými 30 MB. Pro spuštění této novinky je nutné mít Mac s operačním systémem macOS 10.13 či novějším a Windows, Mac, nebo Linux s běžícím Steamem.

Apple si pohrává s myšlenkou HomePodu s dotykovou obrazovkou

V minulém roce jsme se dočkali představení velice zajímavého produktu. Řeč je samozřejmě o HomePodu mini, který funguje jakožto Bluetooth reproduktor a hlasový asistent dohromady. Jedná se o menšího, a především tedy levnějšího sourozence modelu z roku 2018, jež dokáže lépe konkurovat ostatním společnostem na trhu. Včera jsme vás dokonce informovali o skryté funkci v loňském drobečku, který ve svých útrobách ukrývá digitální senzor pro snímání okolní teploty a vlhkosti vzduchu v dané místnosti. Aktuálně si ale musíme počkat na softwarovou aktivaci této komponenty.

Tyto informace pramení z portálu Bloomberg, který se se světem podělil o ještě jednu zajímavost. Cupertinská společnost by si totiž v současné situaci měla přinejmenším pohrávat s myšlenkou chytrého reproduktoru s dotykovou obrazovkou a přední kamerou. Podobné řešení nabízí i Google, konkrétně tedy Nest Hub Max, nebo Amazon a jejich Echo Show. Například Google Nest Hub Max je vybaven 10″ dotykovou obrazovkou, která může být ovládána pomocí Google Assistant, a umožňuje lidem si prohlédnout například předpověď počasí, nadcházející události z kalendáře, sledovat video na Netflixu a podobně. Dokonce má v sobě zabudovaný i Chromecast a samozřejmě nemá problém s přehráváním hudby, videohovory a ovládáním chytré domácnosti.

Google Nest Hub Max
Konkurence od Googlu aneb Nest Hub Max

Podobný produkt od Applu by tedy mohl nabídnout takřka totožné funkce. Šlo by především o schopnost videohovorů skrze FaceTime a bližší integrace s chytrou domácností HomeKit. Mark Gurman z Bloombergu každopádně dodává, že takovýto HomePod je pouze ve fázi nápadu a s příchodem podobného zařízení bychom (prozatím) rozhodně počítat neměli. Je totiž možné, že Apple doplatí na nedostatky hlasové asistentky Siri, která proti konkurenci značně strádá.

.