Zavřít reklamu

Od představení nových operačních systémů od Applu aktuálně uběhlo již mnoho měsíců. Dočkali jsme se konkrétně na letošní vývojářské konferenci WWDC21, která se konala v červnu. Apple zde představil iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Z počátku byly samozřejmě všechny tyto systémy k dispozici v rámci beta verzí pro vývojáře a testery, v současné chvíli už si je ale může stáhnout naprosto každý – tedy vyjma macOS 12 Monterey, na který si budeme muset ještě počkat. Pojďme se společně v tomto článku podívat na další novinku z iOS 15, která by se vám mohla hodit.

Jak na iPhone v Mapách zobrazit interaktivní zeměkouli

Novinek je v rámci iOS 15 k dispozici opravdu mnoho – a samozřejmě i v ostatních zmíněných systémech. Některé novinky jsou opravdu velké, jiné zase ne tolik výrazné, některé využijete každý den a jiné zase naopak jen sem tam. Mezi takovou funkci, kterou využijete sem tam, patří interaktivní zeměkoule uvnitř nativní aplikace Mapy. Zobrazit ji můžete velmi jednoduše, a to následujícím způsobem:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do aplikace Mapy.
  • Následně mapu pomocí gesta sevření dvou prstů začněte oddalovat.
  • Při postupném oddalování se mapa začne formovat do tvaru zeměkoule.
  • Jakmile mapu oddálíte na maximum, tak se vám objeví samotná zeměkoule, se kterou můžete pracovat.

Pomocí výše uvedeného postupu můžete tedy na vašem iPhonu v aplikaci Mapy zobrazit interaktivní zeměkouli. Prstem si ji samozřejmě můžete jednoduše prohlédnout, každopádně jak už bylo zmíněno výše, tak se jedná o interaktivní zeměkouli, se kterou můžete pracovat. To znamená, že si můžete najít nějaké místo, a po klepnutí si o něm nechat zobrazit různé informace, včetně průvodců. Svým způsobem tak lze tuto interaktivní zeměkouli využít i pro edukační účely. Nutno zmínit, že interaktivní zeměkoule je k dispozici jen u iPhonů XS (XR) a novějších, tj. u zařízení s čipem A12 Bionic a novějším. Na starších zařízeních se vám zobrazí klasická 2D mapa.

.