Zavřít reklamu

Společnost Apple na svém webu včera uvedla vůbec první oficiální informaci o rozšířenosti jejich nového operačního systému iOS 12, jenž je k dispozici zhruba měsíc. Apple statistiku rozšíření uvedl ve webové sekci věnované vývojářům a App Store (viz odkaz zde).

V posledních týdnech se objevovaly zprávy o tom, jak si nový iOS 12 vede. Z počátku byl nástup poměrně pomalý s tím, že se nový iOS rozšiřoval pomaleji než dvě předchozí verze. Po prvním týdnu se však rychlost rozšíření zvedla a momentálně je na tom lépe, než loňský a předloňský předchůdci.

Apple zveřejnil statistiku dle údajů z 10. října a podle jejich čísel je iOS 12 nainstalovaný na 53% všech iOS zařízení představených v posledních čtyřech letech, a na 50% všech momentálně aktivních iOS zařízení. Do nich se tedy počítají i ty iPhony a iPady, na které již iOS 12 nelze nainstalovat.

appleios12installation-800x526

Loňský iOS 11 se momentálně nachází na 40, resp. 39%. Zbylá procenta patří starším operačním systémům, na kterých „přežívají“ opravdu staré produkty, jako jsou iPhone 4S či iPad 4. generace a starší. Pokud srovnáme dosavadní rozšířenost iOS 12 s loňskou verzí, momentálně je na tom novinka podstatně lépe. iOS s číslovkou 11 se podařilo dostat na polovinu všech aktivních iOS zařízení až o téměř měsíc později. Do karet „dvanáctky“ hraje především to, o jak skvěle odladěný systém se jedná. To se loňské novince příliš tvrdit nedalo.

Zdroj: Apple

.