Zavřít reklamu
iWant

Z iOS 12 už není cesty zpět. Apple přestal podepisovat iOS 11.4.1

iWant

Od vydání ostré verze iOS 12 pro všechny uživatele uběhl již téměř měsíc, během kterého bylo možné se v případě potřeby vrátit zpět na předchozí verzi systému. Počínaje dnešním dnem však Apple přestal podepisovat iOS 11.4.1, čímž znemožňuje downgrade z iOS 12.

Po vydání nové verze iOS je vždy jen otázkou času, než Apple přestane podepisovat starší verzi systému. Letos dala společnost uživatelům přesně tři týdny, během kterých měli možnost se případně vrátit z iOS 12 zpět na iOS 11. Pokud se o downgrade pokusí nyní, pak bude proces přerušen chybovou hláškou.

iOS 12 si za necelý měsíc nainstalovala téměř polovina všech majitelů aktivních zařízení. Celkově jsou ale uživatelé s instalací nového systému obezřetnější než v předchozích letech – na nový iOS přechází dokonce nejpomaleji za poslední tři roky. Updatu ale není nutné se obávat, jelikož přináší především celkové zrychlení iPhonů a iPadů, především pak starších modelů. iOS 12 máme v redakci nainstalovaný na všech zařízeních a ani na jednom se nepotýkáme s problémy. Jediným neduhem bylo nefunkční nabíjení na zhasnutém iPhonu XS Max, který opravil včerejší iOS 12.0.1.