Zavřít reklamu

Letošní iPad Pro v 12,9“ variantě se dočkal obrovského vylepšení displeje. Apple totiž vsadil na očekávanou mini-LED technologii podsvícení, která přináší benefity OLED panelů, aniž by trpěla na pověstné vypalování pixelů. Právě OLED je doposud využíván pouze v iPhonech a Apple Watch, zatímco zbytek jablečné nabídky vsází na klasické LCD. To by se ale mělo brzy změnit. Podle nejnovější zprávy z korejského webu ETNews Apple plánuje některé své iPady osadit OLED displejem.

Připomeňte si představení iPadu Pro s mini-LED displejem:

Zmiňovaná zpráva se odvolává na zdroje z dodavatelského řetězce, podle kterých Apple OLED panelem obohatí iPady již v roce 2022. Horší už ale je, že nebylo nijak upřesněno, jaké modely se této změny vlastně dočkají. Naštěstí se na dané téma už dříve vyjádřil uznávaný analytik Ming-Chi Kuo. Ten v březnu letošního roku komentoval situaci ohledně tabletů společnosti a jejich displejů, kdy mimochodem zmínil, že technologie mini-LED zůstane vyhrazená pouze pro iPady Pro. Nadále ještě dodal, že OLED panel zamíří v příštím roce na iPad Air.

ipad air 4 jablickar 22
iPad Air 4 (2020)

Dosavadním dodavatelem OLED displejů pro Apple jsou firmy Samsung a LG. ETNews proto očekává, že tito giganti také zajistí jejich produkci i v případě iPadů. Již dříve se také objevily pochybnosti o tom, zdali spolu s tímto přechodem nedojde ke zvýšení ceny. OLED displeje u iPadů by ale neměly nabízet takovou jemnost displeje jako u iPhonu, díky čemuž nebudou tolik nákladné. Teoreticky se této změny tedy nemusíme obávat.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.