Zavřít reklamu

Dnes jsme se dočkali řady skvělých novinek od jednoho z nejuznávanějších analytiků vůbec. Řeč je samozřejmě o člověku jménem Ming-Chi Kuo, který se podělil o své nejnovější analýzy, jež se týkají iPadů a jejich implementace OLED panelů či technologie Mini-LED. Stejně tak jsme se dočkali odhalení termínu, kdy můžeme zhruba počítat s představením MacBooku Air, jehož displej bude zmiňovanou technologií Mini-LED vybaven.

iPad Air se dočká OLED panelu, technologie Mini-LED ale zůstane u modelu Pro

Pokud se řadíte mezi pravidelné čtenáře našeho magazínu, tak vám určitě neunikly zmínky o chystaných iPadech Pro, které by se měly pochlubit displejem s technologií Mini-LED. Podle nejnovějších informací by se mělo jednat pouze o modely s 12,9″ obrazovkou. Zároveň se ale již dříve začalo hovořit o implementaci OLED panelů. Ty Apple doposud používá pouze v iPhonech a Apple Watch, zatím Macy a iPady se stále spoléhají na starší LCD. Dnes jsme se dočkali nových informací od světově uznávaného analytika jménem Ming-Chi Kuo, který nám nastínil, jak to se zmiňovanými displeji v případě jablečných tabletů vlastně bude.

Prohlédněte si koncept iPadu mini Pro:

Podle jeho informací se Apple chystá v případě iPadu Air přejít na řešení OLED již v příštím roce, zatímco opěvovaná technologie Mini-LED by ale měla zůstat exkluzivně na prémiových iPadech Pro. Od Applu se navíc očekává, že v následujících týdnech nám představí onen iPad Pro, který se jako první z rodiny jablečných zařízení pochlubí displejem s Mini-LED. Proč jsme se doposud nedočkali OLED panelů je přitom vcelku jednoduché – jedná se o podstatně nákladnější variantu oproti klasickému LCD. To by ale v případě tabletu Air mělo být trošku jinak. Cupertinská společnost do těchto produktů totiž nebude potřebovat dávat displej s tak vysokou jemností, jako má například iPhone, díky čemuž bude rozdíl v ceně mezi chystaných OLED panelem a dosavadním LCD takřka zanedbatelný.

MacBook Air s Mini-LED se nám představí příští rok

Ve spojitosti s technologií Mini-LED se také poměrně často hovoří o jablečných laptopech. Podle několika zdrojů bychom se letos měli dočkat příchodu 14″ a 16″ MacBooku Pro, které si projdou jistou změnou designu a nabídnou onen Mini-LED displej. V dnešní zprávě se Kuo rozepsal o budoucnosti MacBooku Air. Podle jeho informací se totiž i tento nejlevnější model dočká příchodu stejné technologie, avšak si na ni bude muset ještě chvíli počkat. Takovýto produkt totiž datuje až na druhou polovinu letošního roku.

Další otázkou je cena. Lidé totiž vyjádřili pochyby, zdali implementace Mini-LED displeje v případě levného MacBooku Air nezvýší jeho cenu. V tomto případě bychom měli benefitovat z přechodu na Apple Silicon. Jablečné čipy nejsou totiž pouze výkonnější a energeticky méně náročnější, ale také podstatně levnější, což by mělo tuto případnou novinku skvěle vykompenzovat. Jak na celou situaci nahlížíte vy? Uvítali byste zvýšení kvality v případě displejů od MacBooků, nebo jste s dosavadním LCD spokojeni?

.