Zavřít reklamu

Po týdnu vám opět přinášíme další souhrn spekulací, souvisejících s činností firmy Apple. Také tentokrát bude řeč o budoucích jablečných produktech. Objevily se další zprávy, hovořící o možném příchodu iPadů s OLED displeji v roce 2023 – tentokrát s tímto tvrzením přišli experti ze společnosti Display Supply Chain Consultants. Řeč bude také o budoucích iPhonech, tentokrát ovšem nepůjde o letošní iPhony, ale o iPhony 14, které by ve všech provedeních měly disponovat obnovovací frekvencí 120 Hz.

První iPad s OLED displejem by mohl přijít již v roce 2023

Odborníci ze společnosti Display Supply Chain Consultants (DSCC) se v průběhu uplynulého týdne shodli na tom, že společnost Apple vydá svůj iPad s OLED displejem v roce 2023. Nejprve by se uživatelé měli dočkat iPadu s 10,9″ AMOLED displejem, přičemž řada analytiků se shoduje na tom, že by mělo jít o iPad Air. O tom, že by Apple měl přijít s iPadem vybaveným OLED displejem, se v poslední době hovoří čím dál intenzivněji. V současné době se OLED displeji mohou pochlubit některé modely iPhonů, stejně jako třeba Apple Watch, tohoto typu displejů by se ale v budoucnu měly dočkat také iPady a některé Macy. Dříve se proslýchalo, že bychom se iPadu s OLED displejem mohli dočkat již v průběhu příštího roku, a tuto teorii zastával i známý analytik Ming-Chi Kuo. Ten také uvedl, že prvním iPadem s OLED displejem nejspíše nebude iPad Pro, ale iPad Air, a že Apple se bude ještě nějakou dobu u svých iPadů Pro držet mini-LED technologie. OLED technologie je poměrně nákladná, což může být důvod, proč se Apple až dosud s tímto typem displejů zaměřoval jen na omezený počet svých produktů.

Nabídnou budoucí iPhony vyšší obnovovací frekvenci?

Minulý týden se začaly objevovat zprávy o tom, že by společnost Apple mohla u všech svých modelů iPhonů v roce 2022 nabídnou technologii ProMotion, umožňující obnovovací frekvenci 120Hz. Premiéru by si tato technologie měla odehrát u vybraných verzí letošních modelů iPhonů. O tom, že by iPhony 13 mohly nabídnout obnovovací frekvenci 120Hz, se nejrůznější zdroje zmiňují již delší dobu, v případě letošních iPhonů by ale tato vlastnost měla být exkluzivně vyhrazena zatím pouze pro high-endové modely. O displeje pro letošní iPhony se letos postarají dva různí výrobci. Pro LTPO displeje iPhonu 13 Pro a iPhonu 13 Pro Max by panely měla dodat společnost Samsung, která jejich výrobu údajně zahájila již v květnu. O výrobu displejů pro základní model iPhonu 13 a iPhone 13 mini by se měla postarat společnost LG. V roce 2022 by Apple měl vydat dva 6,1″ a dva 6,7″ iPhony, i v tomto případě by displeje měly Applu dodat společnosti Samsung a LG. Kromě obnovovací frekvence 120Hz se v souvislosti s iPhony 14 hovoří také o tom, že by namísto klasického výřezu tak, jak jej známe ze současných modelů, měly být opatřeny drobným výřezem typu „průstřel“.

.