Zavřít reklamu

Jestliže se řadíte mezi naše pravidelné čtenáře, tak vám jistě neunikly informace o chystaném iPadu s OLED panelem. Již několik zdrojů totiž promluvilo o tom, že Apple pracuje na přinesení OLED technologie do svých tabletů, přičemž prvním kouskem by měl být iPad Air. Ten by podle těchto informací měl vylepšení displeje nabídnout již v příštím roce. Nyní ale Display Supply Chain Consultants (DSCC), tedy sdružení expertů na displeje, přichází s odlišným tvrzením. iPadu s OLED displejem se dočkáme až v roce 2023.

Loňský iPad Air 4. generace:

Apple prozatím technologii OLED používá pouze v iPhonech, Apple Watch a pro Touch Bar v MacBooku Pro. Jelikož se jedná o podstatně dražší technologii, tak její implementace do větších produktů je proto pochopitelně nákladnější. Přesto ale s jistotou lze říci, že se na tom pracuje a je tedy jen otázkou času, kdy se skutečně dočkáme. Jak již bylo zmíněno výše, jako první by se měl dočkat iPad Air, což i nyní potvrzuje DSCC. Podle jejich tvrzení se bude jednat o iPad s 10,9″ AMOLED displejem, což pochopitelně odkazuje na oblíbený model Air. Stejnou predikci navíc již dříve sdílely další ověřené portály, včetně respektovaného analytika Ming-Chi Kua. Ten navíc již dříve sdílel zajímavou zprávu. Podle něj se tedy jako první dočká iPad Air, a to v roce 2022. Technologie mini-LED každopádně i nadále zůstane vyhrazena jen pro model Pro.

V závěru ještě DSCC doplňuje, že se Apple v budoucnu chystá zrušit Touch Bar. To bychom dnes mohli označit za již poměrně známý „fakt,“ o kterém se mluví několik měsíců. Očekávané MacBooky Pro, které by měl gigant z Cupertina představit ještě během letošního roku, by se měly zbavit Touch Baru a nahradit jej klasickými funkčními klávesami. Co říkáte na iPad s OLED displejem? Zakoupili byste si ho?

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.