Zavřít reklamu

Společnost Apple tento týden jmenovala svého historicky prvního senior directora celosvětového produktového marketingu pro rozšířenou realitu (AR). Stal se jím Frank Casanova, který dosud v Applu působil v oddělení marketingu iPhonu.

Na svém profilu na síti LinkedIn Casanova nově uvádí, že je odpovědný za všechny stránky produktového marketingu pro iniciativu rozšířené reality v Applu. Casanova má za sebou třicetiletou praxi u Applu, byl jednou z klíčových postav při uvádění prvního iPhonu a měl na starost například uzavírání dohod s operátory. Kromě jiného se také podílel na vývoji přehrávače QuickTime.

Michael Gartenberg, bývalý marketingový senior ředitel Applu, označil Casanovu za ideálního člověka pro danou pozici v oddělení rozšířené reality. Firma Apple vyvíjí úsilí v oblasti rozšířené reality již delší dobu. Důkazem je například uvedení a neustálé rozvíjení platformy ARKit a příslušných aplikací, stejně jako snaha přizpůsobit rozšířené realitě možnosti nových produktů. Na rok 2020 Apple plánuje iPhony s fotoaparáty na 3D bázi pro rozšířenou realitu a na příslušných produktech již teď pracují týmy odborníků.

Frank Casanova nastoupil do Applu v roce 1997 a začal pracovat na pozici senior directora pro grafiku, audio a video MacOS X. Na tomto postu působil zhruba deset let, poté byl převelen do marketingového oddělení iPhonu, kde pracoval až do nedávna. Společnost Apple se do vod rozšířené reality poprvé významněji pustila s uvedením operačního systému iOS 11, který v rámci ARKitu nabízel řadu užitečných produktů a nástrojů. Rozšířenou realitu využívá například nativní aplikace Měření nebo funkce Animoji.

Zdroj: Bloomberg

.