Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi nenáročné uživatele a netoužíte po koupi nejnovějším modelu iPhone, tak přesně pro vás Apple neustále po boku nových „dvanáctek“ stále prodává iPhone 11 a SE (2020). Jestliže jste dnešní konferenci sledovali pečlivě, popřípadě pokud pravidelně na našem magazínu čtete novinky, tak jste mohli zjistit, že představené vlajkové lodě ve svém balení nenabízí ani nabíjecí adaptér, ani sluchátka EarPods. Většina z vás zajisté doufala, že se napájecího adaptéru i sluchátek EarPods dočkáte alespoň ve zmíněných starších iPhonech 11 a SE (2020), tento článek vás ale zklame.

Ve chvíli, kdy si totiž objednáte právě jeden ze starších telefonů na stránkách společnosti Apple, tak se z důvodu šetření životního prostředí v balení nedočkáte ani napájecího adaptéru, ani sluchátek EarPods. Za to se však můžete těšit na menší balení a můžete mít dobrý pocit z toho, že jste zakoupili zařízení od společnosti, která na naši planetu jako jedna z mála bere ohled. Pokud vás ani tento pocit neuspokojí, alespoň jedna dobrá zpráva je ta, že ke všem telefonům bude Apple dodávat napájecí a datový kabel, který na jedné straně disponuje konektorem Lightning a na druhé poté konektorem USB-C – lze pozorovat, že se postupně i Apple zbavuje zastaralého USB-A, což je rozhodně dobře. Skvělý je také fakt, že pomocí tohoto kabelu budete schopni iPhone jednoduše nabíjet i z vašeho MacBooku, popřípadě z nejnovějších iPadů Pro či Air.

Podle několika spekulací měl být nový kabel dodávaný ke všem novým telefonům oplétaný, tomu se však nestalo a v balení tedy naleznete opět totožný gumový kabel, na jaký jsme byli zvyklí ze všech ostatních telefonů. Osobně mě informace ohledně šetření prostředí z míry nevyvádí, jelikož tím Apple pouze sjednotil filozofii na důraz pro ekologii. Jaký máte na ekologický přístup Applu názor vy? Dejte nám to vědět do komentářů.

.