Zavřít reklamu

Apple v nedávných dnech koupil za 18,2 milionu dolarů budovu na severu kalifornského města San Jose o velikosti necelých 21,5 tisíc metrů čtverečních. Tato budova na 3725 North First Street dříve patřila společnosti Maxim Integrated a sloužila jako místo pro výrobu polovodičů. Není příliš jasné, na co bude Apple používat právě tuto nemovitost, ale spekulace naznačují, že bude záchytným místem pro výrobu nebo výzkum. Podle Silicon Valley Business Journal by se tu mohly odehrávat výzkumy nejrůznějších prototypů.

Analytici se domnívají, že to může mít co do činění s vlastním GPU, který se Apple podle nedávných spekulací chystá vyvíjet. Výrobce iPhonů by se podobně jako v případě procesorů řady A, které vyvíjejí jeho inženýři a Apple pouze outsourcuje výrobu, chtěl osamostatnit a zbavit závislosti na jiných firmách. Z vlastního designu grafického čipu by pak jednoznačně těžily jeho produkty.

Apple se však k této situaci také vyjádřil a veřejně prohlásil, že do San Jose expanduje z důvodu dalších kancelářských prostorů a výzkumných zařízeních.

„Jelikož rosteme, tak plánujeme postavit vývojové, výzkumné a kancelářské prostory v San Jose. Nemovitost není tak vzdálená od našeho budoucího kampusu a opravdu se těšíme z toho, že se rozrůstáme právě v Bay Area,“ uvedl Apple k nákupu nových nemovitostí.

Vyjádření Applu smysl dává, jelikož v minulých měsících tato firma nakoupila velké množství pozemků v uvedené metropolitní oblasti. Budova pro výzkum a vývoj pořízena v květnu o velikosti 90 tisíc metrů čtverečních, více než 170 tisíc metrů čtverečních rozlehlá nemovitost zakoupená v srpnu a budova pro kanceláře o velikosti necelých 62 tisíc metrů čtverečních – to jsou nákupy Applu, který místem rozhodně nešetří. Nemluvě o zakoupení kampusu v Sunnyvale.

Opět ukáže jen čas, jak s nově pořízenou budovou na severu San Jose Apple naloží.

Zdroj: Silicon Valley Business Journal, Fudzilla

 

.