Zavřít reklamu
iWant

Apple koupil startup, jehož technologie obohatí fotoaparát iPhonu o další inovativní funkce

iWant

Apple koupil dánský startup Spektral, jež se věnuje vývoji softwaru v oblasti videa a vizuálních efektů. Konkrétněji se ve Spektral zaměřují na technologie, jež dokáží nahradit pozadí snímané scény za něco zcela jiného. O akvizici informoval dánský list Borsen.

Inženýři ze Spektral v posledních měsících vyvinuli speciální technologii, která dokáže izolovat pozadí snímaného předmětu a nahradit jej něčím zcela jiným. V podstatě tak simulují přítomnost zeleného plátna v momentech, kdy se žádné zelené pozadí za natáčeným objektem nenachází. Za pomocí strojového učení a umělé inteligence je vynalezený software schopen rozpoznat objekt v popředí a izolovat jej od svého okolí, které je následně možné zcela změnit dle požadavků uživatele.

Výše zmíněné technologie je možné aplikovat především pro potřeby rozšířené reality. Lze tedy očekávat, že se výsledky akvizice v budoucnu projeví v projektech Applu, jež s rozšířenou realitou pracují. Bude tak možné například izolovat prohlížené předměty či projektovat do jejich okolí specifický obraz nebo informace. Možnosti využití budou zcela jistě i ve fotografiích, videu a dalších funkcích, využívajících fotoaparát. Svým způsobem by Apple mohl novou technologii využít i při vývoji svých brýlí pro rozšířenou realitu.

K akvizici údajně došlo ke konci minulého roku a Apple za startup zaplatil zhruba 30 milionů dolarů (200 milionů dánských korun). Členové původního managementu jsou momentálně dohledatelní jako zaměstnanci společnosti Apple.