Zavřít reklamu
iWant

Za padající sníh ze střechy Chicagského Apple Store může softwarová chyba

iWant

Z počátku týdne se na webu objevila poměrně úsměvná zpráva o tom, že ze zcela nového Apple Store v Chicagu padá sníh ze střechy a to až do takové míry, že bylo nutné uzavřít některé části chodníku pod střechou z důvodu velkých ledových ploch, které mohou být potenciálně nebezpečné pro chodce. Nejpeprnější na celé kauze je to, že je Chicagský Apple stoje jen několik měsíců starý a jedná se v podstatě o jakousi vlajkovou loď oficiálních Apple obchodů. Proto tuto kauzu mnoho lidí nechápavě komentovalo s tím, jak mohl Apple něco takového přehlédnout, navíc vzhledem k tomu, jaké je v Chicagu počasí. Včera se na webu objevilo vysvětlení, které je poměrně překvapující.

Za architekturou Apple Store v Chicagu stojí renomované anglické studio Foster + Partners a bylo velmi obtížné si představit, že by na něco zapomněli, nebo jim dokonce nějaký ten detail unikl. Naopak, celá budova obchodu byla stavěna s ohledem na počasí, které se v Chicagu celoročně objevuje, tedy i s častým sněžením. Za současným problémem tedy nestojí architektonický návrh objektu, ale chyba softwaru.

Jak sdělil tiskový mluvčí společnosti Apple deníku The Chicago Tribute, za kumulací ledové pokrývky a následného padání na chodník pod střechou, může chyba v softwaru, který řeší vytápění střešní konstrukce. To má v ideálním případě fungovat tak, že sníh napadaný na střechu postupně rozpouští a k výše popsanému problému nedochází. V nastavení vyhřívání se však objevila nějaká chyba, která jej nezapínala a sníh se tedy na střeše hromadil, načež začal padat dolů. V současné době by měl být vyhřívací systém přeprogramován a voda z odtátého sněhu by měla proudit po speciálních kanálcích pryč. Střecha ve tvaru víka MacBooku Air by tak měla být brzy opět bez sněhové pokrývky a neměla by představovat nebezpeční po chodce pod ní.

Zdroj: 9to5mac