Zavřít reklamu

Nové generace jablečných telefonů vždy disponují stejným čipem. Například v iPhonech 12 najdeme A14 Bionic, u iPhonů 13 pak A15 Bionic. Nezáleží ani na tom, zdali se jedná o model mini, nebo Pro Max. Aktuálně se však na povrch dostaly zajímavé informace o potenciální změně. Nechal se slyšet uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého letos Apple lehce obmění svou strategii. Údajně by očekávaný čip Apple A16 Bionic měly dostat pouze iPhony 14 Pro a iPhony 14 Pro Max, zatímco iPhony 14 a iPhony 14 Max si budou muset vystačit se současnou verzí A15 Bionic. Ve skutečnosti tu už ale podobné rozdíly fungují léta.

Stejný čip s jinými parametry

Jak už bylo zmíněno výše, tato změna by jablíčkářům dala jasně najevo, že jsou modely Pro a Pro Max v oblasti výkonu na zcela jiné úrovni. Aktuální technické specifikace tomu totiž tolik nenapovídají a u současné generace (iPhone 13) bychom je našli jen u displeje a fotoaparátů. Ve skutečnosti se ale liší i samotné čipy. Ty sice nesou stejné označení, ale i přesto jsou v modelech Pro o něco výkonnější, a to v hned několika ohledech. Například iPhone 13 a iPhone 13 mini jsou vybaveny čipem Apple A15 Bionic s čtyřjádrovým grafickým procesorem, zatímco u modelů 13 Pro a 13 Pro Max najdeme pětijádrový grafický procesor. Na druhou stranu je nutné zmínit, že podobné rozdíly se poprvé objevily až v loňské generaci. Například u všech iPhonů 12 tedy najdeme totožné čipy.

Loňské „třináctky“ nám tedy mohou lehce napovědět, jakým směrem se bude Apple ubírat. Když vezmeme v potaz zmiňovanou generaci s aktuální prognózou od předního analytika, je jasné, že chce jablečná společnost lépe odlišit jednotlivé modely, díky čemuž tak získá další příležitost k propagaci modelů Pro.

iPhone 13
Jak se liší Apple A15 Bionic v iPhonu 13 Pro a iPhonu 13

Je tato změna reálná?

Zároveň bychom k této informaci měli přistupovat s rezervou. Od představení nových iPhonů 14 nás totiž stále dělí šest měsíců, během kterých se mohou jednotlivé predikce postupně měnit. Stejně tak o změnách v oblasti čipů a výkonu nyní slyšíme vůbec poprvé. Ve skutečnosti by ale nasazení čipu Apple A16 Bionic pouze do modelů Pro dávalo i smysl, obzvláště když zohledníme současnou situaci u iPhonů 13 Pro. Na bližší informace si ale budeme muset ještě počkat.

.