Zavřít reklamu

Apple předevčírem po několika dlouhých měsících napínavého čekání představil svou vlastní verzi sledovacích lokátorů AirTags. S nimi chce konkurovat zaběhlým značkám jako je třeba Tile a prostřednictvím globální sítě Apple uživatelů nabídnout obrovský „sledovací ekosystém“. Maličké AirTags obsahují U1 čip, který pomůže s přesnou navigací na místo určení. Co tento čip U1 vlastně umí?

Díky U1 čipu v AirTags mohou majitelů iPhonů s U1 čipy využívat přesnější lokalizační funkci pojmenovanou „Precision Finding Mode“. Ta dokáže s vysokou mírou přenosti lokalizovat vyhledávané zařízení, díky čemuž se na displeji iPhonu objeví přesná navigace k místu, kde se hledaný AirTag nachází. To vše samozřejmě prostřednictvím aplikace Najít. Takzvané ultra-širokopásmové čipy se nachází jak v nových iPhonech, tak i v těch z předloňského roku. Tento čip pomáhá s prostorovou lokalizací a díky němu je možné zjistit a reprodukovat polohu hledaného předmětu s mnohem větší přesností než kterou nabízí obyčejné Bluetooth propojení, které u AirTags funguje defaultně.

Precision Finding režim využívá jak prostorového vnímání, tak funkcionality v iPhonech integrovaného gyroskopu a akcelerometru k tomu, aby dokázal majitele iPhonu přesně navést tam, kam je třeba. S navigací pomáhá jak zobrazení navigačního ukazatele na displeji telefonu, tak haptická gesta naznačující správný směr a přibližování se k hledanému objektu. To se může hodit v případech, kdy si někam založíte klíče, peněženku či nějakou jinou důležitou věc, kterou máte ověšenou AirTagem.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více