Zavřít reklamu

Už v předvánočním období musel Apple řešit poměrně nepříjemné spory se společností Qualcomm, které se původně jevily jen jako další soudní bitva, jež skončí mimosoudním vyrovnáním. Nakonec se ale Qualcommu podařilo uspět u čínského soudu a dočasně zakázat prodej některých iPhonů. Později, v případě jiného patentu, pak výrobci čipů dal zapravdu i soud v Německu. Apple tak nyní musel z tamního trhu stáhnout iPhony 7 a iPhony 8.

Cupertinský gigant byl nucen přestat dnes v Německu prodávat iPhone 7, 7 Plus, iPhone 8 a 8 Plus. Zmíněné modely zmizely nejenom ze všech patnácti Apple Storů v zemi, ale také z oficiálních stránek společnosti. V současné době tak v nabídce zůstává jen nejnovější iPhone XS, XS Max a iPhone XR, na něž se verdikt soudu nevztahuje. Konkrétně měly iPhony porušovat patent na technologii související s úsporou baterie.

Apple také výše uvedené iPhony stahuje od všech prodejců v zemi, mezi něž se řadí operátoři, autorizovaní reselleři i samostatné e-shopy. Nicméně podle zpráv zahraničního magazínu TechCrunch a agentury Reuters mají stále někteří prodejci iPhone 7 a iPhone 8 i nadále v nabídce.

Zákaz prodejů přitom nemusí mít dlouhé trvání. Aktuálně se už Apple snaží rozsudek soudu zvrátit. Pokud uspěje, má Qualcomm připravených 1,34 miliardy euro v cenných papírech, kterými by svému rivalovi kompenzoval ztráty. Apple se ale už minulý rok nechal slyšet, že podobné soudní spory jsou jen zoufalým pokusem Qualcommu odvrátit pozornost od skutečných problémů, které obě společnosti mezi sebou mají.

iPhone 7 camera FB

Zdroj: Macrumors

.