Zavřít reklamu

Apple údajně vyčkává až do roku 2020, než do svých iPhonů integruje mobilní síťovou technologii 5G příští generace. Podle prezidenta Qualcommu Cristiana Amona ale bude ve Spojených státech již příští rok podporou této sítě disponovat vlajková loď každého z výrobců smartphonů s Androidem. Zprávu o tom přinesl server CNET.

Amano konkrétně prohlásil, že k podpoře 5G konektivity – přinejmenším u zařízení s Androidem osazených procesorem Qualcomm Snapdragon – dojde již příští rok v době okolo svátků. 5G konektivitu by podle něj měli za rok touto dobou podporovat všichni zámořští operátoři. „Každý prodejce Androidu v tuto chvíli pracuje na 5G,“ uvedl v rozhovoru pro CNET.

Jablečná společnost vede v současné chvíli patentový spor s Qualcommem. Neshody se táhnou již delší dobu – počátkem roku 2017 byl Qualcomm obviněn Applem z nekalých obchodních praktik. Qualcomm kontroval žalobou kvůli údajnému dluhu ve výši sedmi miliard dolarů a celý spor vyústil k rozhodnutí Applu, že jeho dvorním dodavetelem modemů bude nadále Intel. Pro své iPhony cílí na chystané 5G modemy Intel 8160/8161, z nichž se ale část nedostane do masové produkce dříve, než v druhé polovině příštího roku – v hotových zařízeních se tedy začnou objevovat až po druhé polovině roku 2020.

Apple nicméně nikdy nebyl mezi těmi, kteří by bezhlavě a okamžitě přijímali nejnovější standardy pro mobilní připojení – jeho taktikou je spíše vyčkávat, až bude daná technologie patřičně dotažená a čipy odpovídajícím způsobem optimalizované. Z tohoto důvodu by případné pozdější přijetí 5G sítí Applem nemělo být žádným zklamáním nebo negativním jevem.

Qualcomm Headqarters San Diego zdroj Wikipedia
Sídlo společnosti Qualcomm v San Diegu (zdroj: Wikipedia)
Témata: , , , ,
.