Zavřít reklamu
iWant

Apple Music používá více než 50 milionů uživatelů

iWant

V červnu se na webu Bloomberg objeví velký rozhovor s Timem Cookem, který jej ve studiu absolvoval v uplynulých dnech. Na veřejnost se dostaly záznamy o tom, o čem si Cook s moderátorem Davidem Rubensteinem povídal. Došlo jak na situaci Applu, tak na politiku – zejména na uvalení cel na vybrané čínské komodity z dílny administrativy Donalda Trumpa. Dále také zazněla informace o tom, že se Applu podařilo překonat velký milník v souvislosti s Apple Music.

Na celý rozhovor si budeme muset ještě pár týdnů počkat. Co však víme už dnes je to, že se v květnu podařilo Apple Music překročit hranici 50 milionů aktivních uživatelů. Zmínil se o tom samotný Tim Cook když se vyjadřoval k tématům výše zmíněného rozhovoru. Meta 50 milionů uživatelů však neznamená, že všech padesát milionů platí. Poslední informace o počtu platících zákazníků Apple Music jsme dostali na začátku dubna, kdy se jednalo o něco málo přes 40 milionů. Oněch zmiňovaných 50 milionů zahrnuje i uživatele, kteří v současné době využívají nějakou formu trialu. Těch bylo v dubnu zhruba 8 milionů.

V praxi to tedy znamená, že Apple Music za měsíc získalo zhruba další dva miliony platících zákazníků, což odpovídá dlouhodobému trendu, který se v posledních několika měsících projevuje. 50 milionů reálných platících zákazníků by mohl Apple pokořit do podzimu (a pochlubit se s tím třeba na zářijové keynote). Streamovací služba Apple Music roste v porovnání s konkurenční Spotify o něco rychleji, v celkovém počtu předplatitelů má však Spotify velmi pohodlný náskok.

Zdroj: 9to5mac