Zavřít reklamu

Apple Music roste. Podle nejnovějších informací, jež během vyhlašování finančních výsledků zveřejnil Tim Cook, dosáhla tato hudební služba hranice třinácti milionů platících uživatelů a její tempo růstu je od začátku roku 2016 velice slušné. I když na svého úhlavního rivala Spotify stále nestačí, tak pokud bude trajektorie růstu pokračovat stejným způsobem i nadále, mohlo by mít Apple Music do konce roku kolem dvacet milionů předplatitelů.

„Cítíme se opravdu skvěle ohledně našeho brzkého úspěchu vůbec první předplatitelské služby Applu. Naše výnosy z hudby sepo několika klesajících čtvrtletích poprvé přehouply skrze zlomový bod,“ oznámil výkonný ředitel firmy Tim Cook.

Hudební streamovací služba Apple Music vstoupila na trh v červnu minulého roku a za tu dobu sklízela jak pozitivní, tak negativní ohlasy. Ovšem nelze zapřít její prozatímní úspěchy, díky kterým se zajímavým tempem přibližuje svému největšímu konkurentovi na poli s online hudebním streamováním, švédskému Spotify.

V únoru (mimo jiné) šéf Apple Music Eddy Cue hlásil, že má jablečná hudební služba 11 milionů platících zákazníků. Jen měsíc předtím to přitom bylo 10 milionů, z čehož můžeme vypočítat, že Apple Music roste zhruba o milion předplatitelů měsíčně.

Do Spotify, které má kolem 30 milionů platících uživatelů, má stále daleko, nicméně obě služby rostou podobnou rychlostí. Švédská služba měla zhruba před deseti měsíci od deset milionů předplatitelů méně. Zatímco ale Spotify trvalo překonat milník deseti milionů platících zákazníků šest let, Apple to zvládl za půl roku.

Můžeme navíc očekávat, že boj o zákazníky se bude v následujících měsících jen stupňovat. Apple masivně propaguje exkluzivní obsah, který na své službě poskytuje, vypouští jednu reklamu s Taylor Swift za druhou, na týden bude mít exkluzivitu na nové Drakeovo album „Views From the 6“ a jistě se chystají další podobné akce, které mají nalákat nové uživatele. Výhodu má Apple Music proti Spotify i v dostupnosti na trzích jako Rusko, Čína, Indie nebo Japonsko, kde Švédi nejsou.

Zdroj: Music Business Worldwide
.