Zavřít reklamu

Apple bere své odhodlání zaměřit se na služby opravdu vážně. Svědčí o tom nejen spuštění služeb Apple News+, Apple TV+ a Apple Arcade, ale také nejnovější zprávy, podle kterých firma zvažuje nabízení těchto svých služeb v rámci zvýhodněných balíčků. První z nich by teoreticky mohl přijít již v průběhu příštího roku.

Tato zpráva vlastně není žádnou nečekanou novinkou. V průběhu října média informovala, že Apple podle všeho probírá možnosti mediálního balíčku služeb pro své zákazníky. V jeho rámci by si uživatelé mohli předplatit například Apple Music spolu se streamovací službou Apple TV+ za jedinou zvýhodněnou měsíční cenu. Apple je jistě z tohoto nápadu nadšený, jeho entuziazmus ale bohužel nesdílí všichni.

Spekulace o tom, že Apple zvažuje možnost balíčku služeb, začaly po internetu kolovat již minulý rok v červnu spolu s prvními zprávami o chystané streamovací službě. Šéfové některých hudebních firem, se kterými má Apple bouřlivý vztah od spuštění iTunes Music Storu, mají ale obavy o to, jak vysoké marže by Apple v rámci balíčku mohl stanovit. Problémy by mohly nastat i v případě Apple News+. Podle agentury Bloomberg totiž mohou vydavatelé, kteří jsou se službou nespokojeni, svůj obsah ze služby odstranit až po jednom roce.

Příjem ze sektoru služeb se pro Apple stává čím dál důležitějším. Zatím není jasné, jak by mohl budoucí balíček služeb vypadat, zda budou existovat různé kombinace služeb, ani jestli balíček bude dostupný ve všech zemích světa – v některých regionech včetně České republiky totiž není například služba Apple News+ dostupná. Spekuluje se také o kombinaci všech digitálních služeb od Applu spolu s Apple Care pro iPhone, která by v přepočtu měla vyjít zhruba na 2 300 korun měsíčně.

apple tv+ apple music

Zdroj: Apple Insider

.