Zavřít reklamu

Apple TV+ odstartovala. Úderem dnešní osmé hodiny ranní spustil Apple svou dlouho očekávanou videostreamovací službu, která představuje zásadní milník v nové éře společnosti. Apple TV+ si může zpočátku vyzkoušet prakticky každý, pojďme si proto shrnout, jak aktivovat její bezplatné členství, kde všude ji můžete sledovat a jaké filmy a seriály zpočátku nabízí.

Kolik stojí Apple TV+

Všichni zájemci o Apple TV+ mohou službu vyzkoušet na týden zdarma. Podmínkou je mít u Applu vytvořený účet (Apple ID) a v rámci něho mít přidanou platební kartu. Získat týdenní předplatné zdarma můžete kdykoli, není nutné jej aktivovat hned během dnešního dne. Po uplynutí zkušební doby bude Apple TV+ stát 139 Kč měsíčně, a to až pro šest členů v rámci rodinného sdílení. Částka se automaticky strhne z vaší debetní/kreditní karty, proto pokud nebudete mít zájem pokračovat v placeném členství, musíte předplatné ještě ve zkušební době zrušit v nastavení svého Apple ID.

Apple TV plus

Jak získat roční předplatné zdarma

Apple také za jistých podmínek nabízí Apple TV+ na rok zdarma. Akce platí pro všechny, co si od 10. září zakoupili nový iPhone, iPad, iPod touch, Mac či Apple TV. Roční předplatné je nutné aktivovat do 3 měsíců po zakoupení (aktivaci) zařízení. Pokud tedy například najdete nový Apple produkt pod vánočním stromečkem a ještě ten den ho aktivujete (přihlásíte ho do mobilní sítě nebo na Wi-Fi), tak musíte roční předplatné zahájit nejpozději do 24. března.

Pro získání roční Apple TV+ zdarma stačí být se svým Apple ID přihlášený na iPhonu, iPadu, iPodu touch, Macu nebo Apple TV, který byl zakoupený v období od 10. září. Roční členství můžete aktivovat kdekoli, kde lze Apple TV+ sledovat – stačí postupovat stejně, jako když si chcete službu standardně předplatit. Aktivaci není potřeba provádět na konkrétním zařízení, Apple ví, že pod vaším účtem je přihlášený nový produkt a roční Apple TV+ vám nabídne automaticky všude. I roční předplatné se automaticky vztahuje na celou rodinu, tedy až na 6 členů v rámci rodinného sdílení.

Kde Apple TV+ sledovat

Apple si dal záležet, aby Apple TV+ byla dostupná v podstatě všude. Primárně tak k ní získáte přístup skrze aplikaci Apple TV na iPhonu, iPadu, iPodu touch, Macu a Apple TV, přičemž musíte mít nainstalovaný iOS 13, iPadOS 13, macOS Catalina a tvOS 13. Stejnojmennou aplikaci naleznete také na několika chytrých televizorech konkurenčních značek (Samsung, LG, Sony) a na zařízeních Roku či Amazon Fire TV. Apple TV+ je navíc možné sledovat i skrze webový prohlížeč, tudíž prakticky odkudkoli, a to na adrese tv.apple.com.

aplikace Apple TV dostupnost

Je obsah v češtině?

Rozhraní aplikace Apple TV na jablečných zřízeních je kompletně v češtině, a to včetně popisu jednotlivých pořadů. Všechny filmy a seriály pak nabízí české titulky, dabing v češtině k dispozici není a zatím se neočekává, že by se v tomto ohledu mělo do budoucna něco měnit.

Filmy a seriály dostupné na Apple TV+

Od prvního dne je Apple TV+ k dispozici celkem 8 seriálů a dokumentů. U většiny seriálů jsou dostupné první tři epizody, přičemž další budou uvolňovány postupně v nadcházejících dnech až týdnech. Postupně budou přibývat i další pořady a například už 28. listopadu dorazí psychologický thriller Servant.

See

See je velkolepé drama, v němž si zahraje například Jason Momoa a Alfre Woodard. Děj se odehrává v několik set let vzdálené postapokalyptické budoucnosti, ve které zákeřný virus připravil všechny přeživší obyvatele Země o zrak. Zvrat nastává ve chvíli, kdy se narodí děti, obdařené darem vidění.

The Morning Show

The Morning Show se má stát jedním z hlavních lákadel služby Apple TV+. V hlavních rolích dramatického seriálu se můžeme těšit třeba na Reese Witherspoon, Jennifer Aniston nebo Steva Carella, děj seriálu se bude odehrávat v prostředí světa ranních zpráv. Seriál The Morning Show nabídne divákům možnost nahlédnout do života lidí, kteří ráno doprovázejí Američany při vstávání.

For All Mankind

Seriál For All Mankind pochází z tvůrčí dílny Ronalda D. Moorea. Jeho děj vypráví o tom, co by se stalo, kdyby vesmírný program i nadále zůstal kulturním středobodem snů a nadějí Američanů, a kdyby “vesmírný závod” mezi Amerikou a zbytkem světa nikdy neskončil. V seriálu si zahraje například Joel Kinnaman, Michael Dorman nebo Sarah Jones.

Dickinson

Temný komediální seriál s názvem Dickinson představuje velmi netradiční pojetí životního příběhu známé básnířky Emily Dickinson. V seriálu se můžeme těšit například na účast Hailee Steinfeld nebo Jane Krakowski, v seriálu nebude nouze o řešení společenských, genderových a jiných témat v kontextu dané doby.

Helpsters

Helpsters je naučný seriál, určený především těm nejmenším divákům. Seriál mají na svědomí tvůrci populárního pořadu “Sezame, otevři se”, a oblíbené loutky v něm budou děti učit základům programování a řešení příslušných problémů. Ať už půjde o plánování oslavy, zdolání vysoké hory nebo třeba naučení kouzelnického triku, malí pomocníci si s tím správným plánem dovedou se vším poradit.

Snoopy in Space

Také animovaný seriál Snoopy in Space cílí na dětské diváky. Populární bígl Snoopy se jednoho dne rozhodne, že se zkrátka stane astronautem. Pomoci mu v tom mají jeho přátelé – Charlie Brown a ostatní z legendární Peanuts party. Snoopy se se svými kamarády vydává do Mezinárodní vesmírné stanice, kde může začít další skvělé dobrodružství.

Ghostwriter

Ghostwriter je další ze seriálů, které budou na Apple TV+ určené spíše mladším divákům. Seriál Ghostwriter sleduje čtveřici dětských hlavních hrdinů, které svedou dohromady tajemné události, odehrávající se v knihovně. Těšit se můžeme na dobrodružství s duchem i oživlými postavami z nejrůznějších knih.

The Elephant Queen

The Elephant Queen je zajímavý dokument, označovaný za “milostný dopis živočišnému druhu, nacházejícímu se na pokraji vyhynutí”. V dokumentu můžeme sledovat majestátní samici slona a její stádo na jejich velkolepé pouti života. Film nás vtáhne do děje, kde není nouze o témata, jako je návrat domů, život, nebo ztráta.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Dobrý den,
  bude možné v rámci předplatného sledovat i starší filmy, které má Apple TV ve své knihovně? Tedy podobně jako třeba na Netflixu?
  Děkuji

  Zdravím, mám jednu otázku nemám žiadne zariadenie od Apple zriadil som si to apple id ale nejde mi prihlásenie na stránke tv.apple.com stále ma to vracia na opätovné prihlásenie viete mi poradiť .

  Po stažení dîlu seriálu se mi zobrazují jen titulky pro neslyšící.
  Je to obecný bug, nebo chyba u mně?

  Asi bug, protoze sem si stahnul 1. Dil Morning show a take me zarazilo, ze nabizi titulky pri neslysici. Nicmene nevim jestli jsou opravdu i s popisem deje.
  Edit: tak je to tak, u online jsou titulky v poho, u staženeho dilu mam i pops děje.
  Hlavne me zarazila velikost stazeneho dilu 4GB!

celý text

Čtěte více.