Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple na AirPods Max pracoval 4 roky

Již delší dobu se internetem šířily zprávy o tom, že si pro nás Apple skrývá ještě jedno vánoční překvapení. Veškeré úniky poté odkazovaly na včerejší datum, kdy bychom se představení samotné novinky měli dočkat. A nakonec jsme se dočkali. Apple se nám skrze tiskovou zprávu pochlubil s velice očekávanými sluchátka AirPods Max, které si prakticky okamžitě dokázaly získat pozornost těch nejrůznějších lidí. Nechme ale nyní samotné novinky a podobné věci stranou. Do diskuze se totiž zapojil i bývalý designér cupertinské společnosti, jenž nám poodhalil velice zajímavý fakt.

Podle jeho slov se na náhlavním sluchátkách s logem nakousnutého jablka začalo pracovat již před čtyřmi lety. První zmínky o takovémto produktu poté pramení z roku 2018, kdy renomovaný analytik Ming-Chi Kuo tvrdil, že se chystá příchod náhlavních sluchátek přímo od Applu. Informace o délce vývoje pochází od designéra jménem Dinesh Dave. Ten AirPods Max sdílel na Twitteru s popisem, že se jedná o poslední produkt, u kterého podepsal smlouvu o mlčenlivosti. Následně byl dotázán jiným uživatelem na to, kdy k podpisu této smlouvy došlo, načež Dave reagoval odpovědí zhruba 4 let zpět. Původní tweet byl ze sociální sítě smazán. Naštěstí jej dokázal zachytit uživatel @rjonesy, který jej následně publikoval.

Když se na to podíváme pod drobnohledem, tak zjistíme, že před čtyřmi lety, konkrétně tedy v prosinci roku 2016, jsme se dočkali představení vůbec první AirPods. Jednalo se o velice žádaný produkt s extrémní poptávkou a dá se tak očekávat, že v tomto bodě se zrodily první myšlenky na realizaci náhlavních sluchátek Apple.

V AirPods Max nenajdeme čip U1

V minulém roce při příležitosti představení iPhonů 11 jsme se mohli vůbec poprvé dozvědět o velice zajímavé novince. Řeč je konkrétně o ultraširokopásmovým čipu U1, který slouží pro podstatně lepší prostorové vnímání a usnadňuje například komunikaci skrze AirDrop mezi novějšími iPhony. Konkrétně funguje tak, že změřením času, který rádiovým vlnám trvá překonat vzdálenost mezi dvě body, dokáže spočítat jejich přesnou vzdálenost, a to podstatně lépe nežli Bluetooth LE či WiFi. Když se ale podíváme na technické specifikace nových AirPods Max, zjistíme, že tímto čipem vybaveny bohužel nejsou.

airpods max
Zdroj: Apple

Je ale zároveň upozornit na to, že Apple do svých produktů čip U1 dává poměrně nepravidelně. Zatímco v iPhonech 11 a 12, Apple Watch Series 6 a HomePodu mini čip najdeme, tak u iPhonu SE, Apple Watch SE a v posledním iPadu, iPadu Air a iPadu Pro nikoliv.

Jednoduchý trik, jak získat AirPods Max rychleji

Prakticky ihned po představení AirPods Max se na Apple strhla kritika, a to konkrétně za poměrně vysokou pořizovací cenu. Ta činí 16490 korun a je tak téměř jisté, že nenáročný uživatel sluchátek po tomto kousku prostě nesáhne. Ačkoliv si lidé stěžují na zmiňovanou cenu, tak je zřejmé, že se sluchátka již nyní vcelku dobře prodávají. To se totiž projevilo na neustále se protahující době dodání. Nyní na Online Storu stojí, že budou některé modely AirPods Max dodány až za 12 až 14 týdnů.

Zároveň se ale objevil vcelku zajímavý fígl, jak si tuhle dobu zkrátit. To se konkrétně týká sluchátek ve vesmírně šedém provedení, na které si musíte počkat zmiňovaných 12 až 14 týdnů – tedy ve variantě bez gravírování. Jakmile sáhnete po možnosti gravírování zdarma, tak vám Online Store změní termín doručení na „již“ 2. – 8. února, tedy zhruba na 9 týdnů. Úplně stejně je tomu i v případě stříbrné varianty.

AirPods Max koupíte zde

.