Zavřít reklamu

Platforma pro streamování hudby Apple Music se v nadcházejících týdnech dočká oficiálního spuštění tzv. Apple Digital Master kolekce. Jde o sbírku hudebních souborů, které prošly speciálním procesem pro masterování hudby, který Apple před lety založil s ohledem na iTunes.

Apple v roce 2012 spustil speciální program nazvaný Mastered for iTunes. Producenti a umělci měli možnost využít Applem nabídnuté nástroje (software), a upravit pomocí nich původní studiový master, ze kterého pak měla vzniknout co nejméně ztrátová verze, která by kvalitativně stála někde na pomezí mezi původní studiovou nahrávkou a CD verzí.

Apple za několik let, co tento program fungoval, tímto způsobem zařadil do své iTunes knihovny obrovské množství hudebních alb. Tato sbírka, společně s novou hudební produkcí, která už je takto upravována, nyní dorazí do Apple Music v rámci zcela nové iniciativy nazvané Apple Digital Remaster.

apple-music-devices

V této sekci by se měly nacházet všechny hudební soubory, které prošly výše zmiňovaným procesem, a měly by tak nabídnout o něco zajímavější poslech, než běžné skladby. Tato nová služba zatím není přímo prezentována v Apple Music, je to však jen otázkou času, než se zde příslušná záložka objeví.

Apple ve svém prohlášení tvrdí, že většina novinek je již upravena tímto způsobem. Z žebříčku 100 nejposlouchanějších písniček v USA odpovídá zhruba 75%. Celosvětově je tento poměr o něco nižší. Jakmile Apple oficiální seznamy zveřejní, bude možné přesně najít, jakých umělců, alb a songů se tento program týká.

Zdroj: 9to5mac

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.