Zavřít reklamu

Na webu společnosti Apple se nedávno objevilo oznámení o tom, že se bezplatná zkušební doba u služby Apple Music snížila z původních tří měsíců na pouhý jeden. Zkušební bezplatnou dobu firma Apple nabízí nově registrovaným zájemcům o předplatné streamovací služby Apple Music. „Vyzkoušej měsíc zdarma. Bez závazku,“ stojí ve spodní části stránky na české verzi Apple webu, věnované službě Apple Music.

Po kliknutí na tlačítko, vyzývající k vyzkoušení služby, jsou uživatelé přesměrování do iTunes, kde si –  pokud tak již v minulosti neučinili – mohou aktivovat měsíční bezplatnou zkušební lhůtu. Zatímco web společnosti Apple je v tomto směru aktualizován, na internetu se najde ještě řada reklam a upoutávek, lákajících na původní tříměsíční bezplatnou zkušební dobu.

Zatímco česká verze webu společnosti Apple nabízí měsíční bezplatnou zkušební dobu jako hotovou věc, uživatelé v některých částech světa mají stále ještě možnost využít původní tříměsíční lhůtu, některým se zase jen zobrazuje varování, že se má tato lhůta v dohledné době zkrátit. Server Mac Rumors kupříkladu informoval o banneru na stránkách Applu.

Nabídka tříměsíční zkušební lhůty zdarma není v této oblasti příliš běžná a ze strany Applu se jednalo o nezvykle velkorysé gesto. Obvykle se zkušební bezplatná doba pohybuje okolo jednoho měsíce, což je i případ konkurenčního Spotify. Měsíc zdarma na vyzkoušení ale slibuje například také Pandora.

Společnosti Apple se s její službou Apple Music podařilo letos překonat hranici 60 milionů platících předplatitelů. Ve vztahu ke konkurenčnímu Spotify sice má stále ještě co dohánět, vedení je ale s růstem služby údajně spokojeno a do budoucna předpokládá další zlepšení. Největší oblibu si Apple Music podle všeho získala ve Spojených státech.

screenshot 2019-07-26 v 6.35.37
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.