Zavřít reklamu

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Nový platební systém Apple Pay, který kalifornská společnost představila spolu s novými iPhony, startuje již příští měsíc v USA. Apple však chce bez průtahů expandovat i do Evropy, čehož je důkazem i nová personální akvizice firmy. Do Applu míří Mary Carol Harrisová, od roku 2008 jedna z nejdůležitějších žen evropské divize Visa. Jelikož byla tato paní šéfkou mobilní divize společnosti, má zkušenosti i s technologií NFC, jež Apple letos poprvé implementoval do svých nových zařízení. 

Systém Apple Pay slibuje změnu rutinního procesu každodenního placení, k čemuž bude používat NFC čip zabudovaný v „šestkových” iPhonech a hodinkách Apple Watch. V Cupertinu zkrátka chtějí ulevit vaší peněžence a do systémové aplikace Passbook by tedy kromě věrnostních kartiček, letenek a podobně měly přibýt také platební karty. Těm by se navíc mělo dostat velice kvalitního zabezpečení.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Změnu zaměstnání potvrdila Mary Carol Harrisová i na svém LinkedIn profilu. Z něho se dá mimo to vyčíst také fakt, že za touto ženou stojí již 14 let praxe v oboru digitálních a mobilních plateb. Harrisová je pro Apple zajímavá nejen díky zkušenostem ze společnosti VISA, ale také tím, že pracovala pro NFC divizi v britské odnoži firmy Telefonica – O2.

Harrisová má dlouholeté zkušenosti s mobilními platebními systémy a je jednou z pionýrek v oblasti schémat mobilních a SMS plateb na rozvojových trzích. Apple doufá, že i díky této ženě naváže v Evropě nová partnerství s bankami a podaří se mu službu Apple Pay globálně prosadit. Prozatím totiž žádné dohody Applu s evropskými bankami zveřejněny nebyly.

Zdroj: Cult Of Mac, PaymentEye

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více