Zavřít reklamu

Apple tento týden podnikl poměrně překvapivý kok, kterým je aktualizace aplikace AirPort Utility pro iOS. Apple s výrobou i vývojem AirPort zařízení skončil koncem dubna loňského roku, v případě potřeby ale i nadále pokračuje s podporou této produktové řady.

Součástí nejnovější aktualizace aplikace AirPort Utility je například vylepšení bezpečnosti, stejně jako obecné zlepšení stability. Někteří uživatelé si v minulosti stěžovali na to, že s aplikací zaznamenali po přechodu na iOS 13 problémy. Ty má za úkol vyřešit právě současná aktualizace.

Apple aktualizaci popisuje slovy, že „obsahuje obecné vylepšení stability a bezpečnosti“. Bližší informace o tom, o jaký druh bezpečnostního vylepšení se jedná, si firma nechává zatím pro sebe. V průběhu letošního léta vydal Apple bezpečnostní aktualizace pro zařízení AirPort Express, AirPort Extreme a Time Capsule, k aktualizaci aplikace AirPort Utility ale došlo během více než jednoho roku vůbec poprvé.

AirPort Utility update FB

Apple nejprve v roce 2017 oficiálně oznámil, že nemá v plánu vydání nástupců svých routerů z produktové linie AirPort, a že končí jejich softwarový vývoj. O rok později přišlo oznámení o úplném zrušení této produktové řady. Co se hardwarové aktualizace týče, dočkal se jí v roce 2012 AirPort Express a o rok později také AirPort Extreme a Time Capsule. Jako jeden z důvodů uvedl Apple svou snahu soustředit se intenzivněji na vývoj produktů, které firmě generují největší zisk.

.