Zavřít reklamu

Dnes v noci se kalifornský gigant pochlubil finančními výsledky za uplynulé čtvrtletí. Vášniví fanoušci Applu doposud netrpělivě čekali na fakt, jak se Applu vlastně dařilo. Globální pandemie onemocnění covid-19 měla totiž přímý vliv na prodeje iPadů a Maců, které se přesunem na home office staly horkým zbožím. Přesně proto byli všichni zvědaví, zdali si společnost tento drive dokáže udržet i nyní – což se skvěle podařilo!

Za fiskální třetí kvartál roku 2021, který pokrývá měsíce duben, květen a červen, si Apple přišel na tržby v hodnotě neuvěřitelných 81,43 miliard dolarů, což samo o sobě činí 36% meziroční nárůst. Čistý zisk se následně vyšplhal na 21,74 miliard dolarů. Když tato čísla porovnáme s výsledky posledního kvartálu loňského ruku, uvidíme relativně silný rozdíl. Tehdy se totiž jednalo o tržby „pouze“ 59,7 miliard dolarů a zisk 11,25 miliard dolarů.

Apple se samozřejmě o žádné bližší informace nepodělil. Například tedy přesná čísla prodeje iPhonů, Maců a ostatních zařízeních jsou tedy neznámá. Aktuálně nám nezbývá nic, než počkat na prvotní zprávy analytických společností, které se snaží co možná nejpřesněji sestavovat žebříčky nejlepších prodejců, a zároveň informovat o samotném odbytu.

Tržby jednotlivých kategorií

  • iPhone: 39,57 miliard dolarů (47% meziroční nárůst)
  • Mac: 8,24 miliard dolarů (16,38% meziroční nárůst)
  • iPad: 7,37 miliard dolarů (12% meziroční nárůst)
  • Wearables, Domácnost & Příslušenství: 8,78 miliard dolarů (36,12% meziroční nárůst)
  • Služby: 17,49 miliard dolarů (32,9% meziroční nárůst)

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.