Zavřít reklamu

Apple právě oficiálně oznámil konferenci WWDC 2020. Proběhne v červnu (přesné datum prozatím není známé), nicméně neočekávejte klasickou akci jako v minulých letech. Kvůli probíhající pandemii Covid-19 se WWDC uskuteční pouze online. Apple to nazývá „zcela novým online zážitkem“.

Na WWDC se očekává představení systémů iOS14, watchOS 7, macOS 10.16 anebo tvOS 14. Společnost se zaměří i na chytrou domácnost a část konference bude také určena vývojářům. Viceprezident společnosti Apple Phil Schiller řekl, že kvůli současné situaci okolo koronaviru musel Apple změnit formát konference. Akci v minulých letech navštěvovalo více než pět tisíc osob, což je v současně době nemyslitelné číslo. Obzvlášť když se očekává, že prezident Donald Trump oznámí nouzový stav v celé zemi a shromážďování osob bude omezenější.

Akce se normálně konala ve městě San Jose, pro které šlo z pohledu ekonomiky určitě o důležitou akci. Vzhledem k tomu, že letošní WWDC bude online, tak se Apple rozhodl darovat 1 milion dolarů organizacím v San Jose. Cílem je alespoň částečně podpořit tamní ekonomiku.

V následujících týdnech se máme dozvědět další informace o celé akci, včetně plánu vysílání a přesného data, kdy se uspořádá. A i když bude akce pouze online, tak to určitě neznamená, že půjde o malou akci. Viceprezident společnosti Craig Federighi řekl, že si pro tento rok připravili velké množství novinek.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více