Zavřít reklamu

Operační systémy od Applu jsou vybavené řadou skvělých a užitečných funkcí, které se postupně staly nedílnou součástí našich životů. Patří mezi ně například i funkce Nerušit. Tu jistě řada z nás na svých iOS zařízeních aktivuje podle potřeby naprosto bezmyšlenkovitě pouhým klepnutím na příslušnou ikonku v Ovládacím centru. Věděli jste ale, že vám Ovládací centrum nabízí ohledně aktivace režimu Nerušit mnohem více možností než jenom samotnou aktivaci?

Přizpůsobení režimu Nerušit na iOS zařízení

Celé kouzlo spočívá v použití Force Touch – nejprve potažením směrem ze spodní části displeje směrem nahoru (iPhony s home buttonem) nebo z pravého horního rohu směrem do středu (novější modely) aktivujte Ovládací centrum. Poté dlouze stiskněte ikonku funkce Nerušit (ikonka půlměsíce). Zobrazí se vám menu s těmito položkami:

  • Hodinu
  • Do večera
  • Než odejdu

V tomto menu můžete výběrem příslušné položky blíže specifikovat podmínky aktivace režimu Nerušit – můžete ho zapnout na jednu hodinu, do večera, nebo do doby, kdy opustíte místo, na kterém se právě nacházíte, což se obzvlášť hodí pro případy nejrůznějších schůzek, jednání, ale třeba také návštěvy kina či divadla nebo pobytu ve škole. Aktivace režimu Nerušit v závislosti na aktuální poloze má navíc výhodu v tom, že nemusíte mít na paměti její opětovnou deaktivaci po opuštění daného místa. Po klepnutí na položku „Rozvrh“ ve spodní části tohoto menu můžete atributy režimu Nerušit dále specifikovat.

Přizpůsobení režimu Nerušit na Apple Watch

Pokud používáte Apple Watch, můžete si režim Nerušit podobným způsobem přizpůsobit i zde. Stačí na ciferníku jen potáhnout prstem ze spodní části jejich displeje směrem nahoru a klepnout na ikonku režimu Nerušit (symbol půlměsíce). Podobně jako v případě Ovládacího centra na iOS zařízeních se vám i na Apple Watch zobrazí menu, ve kterém můžete specifikovat detaily tohoto režimu. Provedené změny se pak automaticky odrazí také na vašem iPhonu.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.