iWant

Apple na krátkém videu představuje, jak funguje Apple Pay Cash

iWant

V mnoha státech po celém světě mohou uživatelé jablečných zařízení platit bezkontaktně, za pomocí platební služby Apple Pay. Ta se v posledních letech rozšířila opravdu ve velkém a Apple na dalším rozšiřování (jak geografickém, tak funkčním) pracuje i nadále. Nejnovější přidaná funkcionalita se nazývá Apple Pay Cash a jak již název napovídá, umožňuje posílat „drobné“ za pomocí iMessage. Tato novinka je od minulého týdne dostupná v USA a dá se očekávat, že se bude postupně rozšiřovat i do dalších zemí, kde Apple Pay běžně funguje. Apple včera vydal video, na kterém službu představuje podrobněji.

Video (které si můžete prohlédnout níže), slouží jako instruktáž pro ty, kteří by chtěli Apple Pay Cash využívat. Jak je z videa patrné, celý proces je velmi jednoduchý a opravdu rychlý. Platba probíhá skrze klasické psaní zpráv. Stačí jen zvolit množství peněz, platbu pomocí Touch ID nebo Face ID autorizovat a odeslat. Příjemci se přijatá částka okamžitě připíše v Apple Wallet, odkud je možné poslat peníze na účet s propojenou platební kartou.

V našich podmínkách můžeme takovýto nástroj jen závidět. Služba Apple Pay byla spuštěna v roce 2014 a ani po více než třech letech nebyla schopná dorazit do České Republiky. Pohledy všech Apple uživatelů se upínají k příštímu roku o kterém se spekuluje, že by mohl toto čekání ukončit. Pokud se tak opravdu stane, Apple Pay Cash bude o kousek blíž. Nezbývá nám nic jiného, než čekat. Jediná „pozitivní stránka“ může být v tom, že než k nám služba reálně dorazí, bude již pořádně otestovaná a plně funkční. Jestli vás však tento argument uspokojí nechám na vás…

Zdroj: YouTube