Zavřít reklamu
iWant

Apple Pay letos zavítá i na Slovensko. Služba sem dorazí měsíc po Česku

iWant

Zdá se, že letošní rok se ponese v duchu rozšiřování Apple Pay po Evropě. Už řadu týdnů víme, že v Česku by měla platební služba od Applu odstartovat v průběhu února, což potvrzují zejména tuzemské banky. Placení iPhonem a Apple Watch by se ale hned po nás měli dočkat také naši sousedé na Slovensku, a to konkrétně už v březnu.

Se zprávou přišel slovenský magazín Živé.sk, kterému informaci potvrdily zdroje z bankovního prostředí. Ačkoli slovenské banky nemohou kvůli podepsané smlouvě o mlčenlivosti prozradit veřejnosti oficiální datum spuštění, redaktoři Živé.sk zjistili, že služba by měla na tamním trhu odstartovat v průběhu března, tedy přibližně měsíc poté, co vstoupí do České republiky.

I navzdory tomu, že do spuštění zbývá jen něco málo přes dva měsíce, se banky obávají, že se termín startu služby ještě posune. Podobný scénář se totiž odehrával i při příchodu Google Pay do země, jejíž start se odložil hned několikrát. I Němci si museli na Apple Pay počkat řadu týdnů od doby, co ji kalifornská společnost oficiálně oznámila na svých německých stránkách.

V Česku bychom si měli Apple Pay poprvé užít v průběhu února. Nasvědčují tomu mnohé indície a především pak námi objevené podmínky pro službu na stránkách Moneta Money Bank, jež vstupovaly v platnost právě 1. 2. 2019. Oficiální datum však zatím Apple ani nikdo jiný neprozradil. Tuzemské banky však v reakci na náš článek potvrdily, že Apple Pay chystají svým klientům nabídnou v průběhu prvního čtvrtletí tohoto roku.

Sekce s Apple Pay a podmínky pro službu na stránkách Monety: