Zavřít reklamu

Už v průběhu října jsme vás informovali o řadě indicií, jež naznačovaly příchod Apple Pay na český trh začátkem příštího roku. Mnohé přitom prozradily samotné bankovní instituce na Twitteru, konkrétně Komerční banka a ČSOB, které již službu otestovaly a jsou na její příchod připraveny. O prvenství však nechce přijít ani MONETA Money Bank, která nyní navíc potvrzuje, že se Apple Pay dočkáme již v únoru.

MONETA svůj zájem podporovat nové technologie mezi prvními potvrdila v minulosti už nesčetněkrát. Jako jedna z prvních v Česku totiž minulý rok nabídla konkurenční Google Pay (tehdy Android Pay) a stala se také vůbec první českou bankou podporující Garmin Pay a Fitbit Pay (nedávno ji následovala Komerční banka). Nicméně i na Apple Pay je MONETA v těchto dnech již připravena, a jasným důkazem je speciální sekce na oficiálních stránkách banky věnující se konkrétně platební službě od Applu a tomu, jak ji nastavit i používat. Sekce sice není běžně dohledatelná, i tak je ale přístupná pouhou změnou url v adresním řádku prohlížeče.

Apple Pay MONETA

Apple Pay v Česku už během února

Ve zmíněné sekci se nám ale podařilo objevit ještě jednu zajímavost, a to konkrétně přibližné datum spuštění Apple Pay v Česku. Na konci stránky se totiž nachází odkaz na speciální produktové podmínky pro služby a zde se v úplně poslední bodě můžeme dočíst, že nabývají platnosti počínaje datem 1. 2. 2019. Lze tedy očekávat, že možnost placení iPhonem a Apple Watch dorazí do Česka v průběhu února, pravděpodobně již někdy na začátku měsíce.

Mimochodem, o přelomu ledna a února se zmiňují i jiné zdroje napříč bankovním trhem, o čemž jsem vás informovali v nedávném článku. Například ČSOB na svém Twitteru uvedla, že předpokládaný termín spuštění Apple Pay plánuje na první čtvrtletí příštího roku, což zmíněnému únoru odpovídá. Podobně chce jablečnou platební službu brzy nabídnout také Komerční banka, což v nedávném prohlášení potvrdila Monika Truchliková, která vede oddělení Tribe Cash, Cards and ATMs.

Původně přitom měla být Apple Pay v České republice k dispozici ještě letos. Apple ale údajně odložil spuštění, protože chtěl upřednostnit Německo, kam služba dorazila teprve včera. Mezitím kalifornská společnost stihla nabídnout placení iPhonem v Belgii a dokonce také v Kazachstánu.

apple-pay-italy
.