Zavřít reklamu
iWant

Komerční banka: Apple Pay plánujeme spustit už na začátku příštího roku

iWant

Informací ohledně spuštění Apple Pay v České republice poslední dobou značně přibývá. Hlavním důvodem je blížící se start služby a také fakt, že bankovní instituce jsou o něco sdílnější. Například minulý týden jsme na oficiálním webu MONETA Money Bank objevili pro veřejnost skrytou stránku s informacemi, jak službu nastavit, a následně v podmínkách také její možné spuštění na tuzemském trhu. Nyní se svou troškou do mlýna přichází Komerční banka, která potvrdila, že spuštění Apple Pay plánuje už na začátek příštího roku.

Komerční banka dnes informovala média, že její mobilní bankovnictví používá už třetina všech klientů, konkrétně 600 tisíc. KB za to vděčí především inovativním technologií, kdy do své aplikace implementovala například Face ID, propojení na chytré hodinky nebo možnost schvalovat platby otiskem prstu a obličejem. Při té příležitosti banka potvrdila, že v brzké době také plánuje spuštění Apple Pay. Konkrétně se tak stane už začátkem příštího roku.

Výňatek z tiskové zprávy, kde se Komerční banka o plánech ohledně Apple Pay zmiňuje:

Komerční banka je první bankou v ČR, která umožňuje při ovládání účtu prostřednictvím mobilního telefonu autorizovat platební transakce pouhým otiskem prstu. Výrazně se tak zrychluje a zjednodušuje schvalování plateb, a to při zvýšení bezpečnosti. Jako jedna z prvních bank v ČR zavedla KB možnost platby u obchodníků přes mobilní telefon. Na začátek příštího roku plánuje Komerční banka spuštění plateb přes telefony Apple – Apple Pay. Dále jako první ve své aplikaci začala zobrazovat i bankomaty cizích bank (aktuálně Air bank a další připravuje) a dokonce umožnila prostřednictvím mobilní aplikace nahrát klientům jejich občanský průkaz a ušetřit jim cestu na pobočku.

Už v průběhu října se v kuloárech proslýchalo, že pomocí Apple Pay bude v našich končinách možné poprvé zaplatit na přelomu ledna a února. Konkrétnější termín pak prozradily právě námi objevené podmínky pro službu na stránkách Monety, jež vstupovaly v platnost 1. 2. 2019. V návaznosti na náš článek začaly své plány ohledně podpory Apple Pay prozrazovat i ostatní banky, a to v reakcích na dotazy našich čtenářů. Například ČSOB se nechala slyšet, že také má potvrzený příchod Apple Pay do České republiky a že chce platbu tímto způsobem svým klientům nabídnout v prvním čtvrtletí 2019.

Zdá se tedy, že vstup služby na náš trh je již skutečně za dveřmi. Platit iPhonem a Apple Watch budeme nejspíš moct už v prvních měsících příštího roku. Apple Pay by měly v podstatě všechny obchody, jež disponují bezkontaktním platebním terminálem. Počítá se ale také s implementací služby ze strany českých e-shopů, kdy budeme moct na Macu jen jedním kliknutím a přiložením prstu na Touch ID.