Zavřít reklamu
iWant

Apple Pay je ode dneška dostupná na Ukrajině. O vstupu na tuzemský trh se spekuluje

iWant

Už na začátku tohoto měsíce oznámil Apple, že se jeho mobilní platební služba Apple Pay rozšíří do dalších třech zemí světa. Česká republika se na seznam bohužel nedostala, ale náš soused Polsko a spolu s ním Norsko a Ukrajina už ano. Právě příchod Apple Pay na Ukrajinu překvapil velkou část českých fanoušků a působil spíš jako jakýsi paradox. Nicméně skutečnost se stává pravdou a počínaje dneškem mohou Apple uživatelé z Ukrajiny začít jablečnou platební službu používat.

Ukrajinci mohou od dnešního rána přidat své debetní a kreditní karty MasterCard či Visa do aplikace Wallet na iPhonu. Apple Pay prozatím podporuje jen národní banka PrivatBank, nicméně brzy by ji měla následovat Oschadbank, jak uvedl ukrajinský ministr financí Oleksandr Danyliuk ve svém Facebookovém příspěvku.

Apple Pay se během posledních několika let značně rozšířila a nyní je k dispozici ve Spojených státech, ve Spojeném království, Austrálii, Kanadě, Singapuru, Švýcarsku, Hongkongu, Francii, Rusku, Číně, Japonsku, Novém Zélandu, Španělsku, Tchaj-wanu, Irsku, Itálii, Dánsku, Finsku, Švédsku, Spojených arabských emirátech, Ukrajině a Brazílii. O vstupu na tuzemský trh se v současné době jen spekuluje, ale poslední informace naznačují, že bychom se služby mohli dočkat ještě letos.