Zavřít reklamu

Jarní událost společnosti Apple začíná již za pár hodin. Nyní už je prakticky jisté, že bychom se měli dočkat představení minimálně nového iPadu Pro. Ten podle dostupných informací nemá měnit svůj design, tedy co se proporcí šasi týče – a nebude se tak muset měnit ani Magic Keyboard, která značně rozšiřuje možnosti tabletu. Dle mnohých zvěstí nás však může čekat příchod Apple Pencil 3. generace. Ta představuje ideál toho, jak má jít kreslení, psaní poznámek a anotování dokumentů od ruky – intuitivně, přesně a kouzelně snadno. S nepostřehnutelnou latencí, přesností do posledního pixelu, citlivostí na náklon a přítlak a podporou pro ignorování opřené dlaně. Lepší stylus pro svůj iPad jednoduše nenajdete.

Apple Pencil 1. generace, jež byla představena již v roce 2015, aktuálně seženete za 2 590 Kč, přičemž je kompatibilní s iPadem 6. generace a novějším, iPadem Air 3. generace, iPadem mini 5. generace a 12,9″ (1. a 2. generace), 10,5″, a 9,7″ iPady Pro. Párování a nabíjení u něho probíhá přes konektor Lightning. 15 sekund dobíjení postačí Pencilu na práci po dobu 30 minut. Apple Pencil 2. generace stojí 3 490 Kč, je kompatibilní s iPadem Air 4. generace, 12,9palcovým iPadem Pro 3. a 4. generace a 11palcovými iPady Pro. Páruje se a nabíjí už bezdrátově, na vašem iPadu drží magneticky a nástroje přepíná klepnutím.

 

Více senzorů rozpozná nová gesta 

Novinka se po designové stránce nemá nijak razantně měnit. Co také dokážete změnit na prosté tužce? Uveřejněná fotografie údajné 3. generace Apple Pencil však jasně ukazuje lesklejší povrch. Podle spekulativních zpráv by pak novinka mohla nabídnout několik nových funkcí spojených s novými senzory. Ty by měly zajistit ještě větší citlivost, ale mohly by poskytnout i rozpoznání nových gest.

Apple Pencil 3. generace

Apple Pencil 3. generace by se mohl také dočkat delší výdrže na nabití. Tu aktuální však Apple u svých modelů neuvádí. Jestli se tohoto nového příslušenství dočkáme, se ukáže už večer. Jedno je ale jisté, pokud skutečně přijde, bude tento nový stylus kompatibilní pouze s nově uvedeným iPadem Pro. Rozšíření přijde až s dalšími novými iPady.

.