Zavřít reklamu

Apple Pencil je skvělým nástrojem, který vám umožní ještě lépe pracovat a tvořit na iPadu. Její používání je velice snadné, intuitivní, a snadno se s ní naučíte bez nutnosti četby jakýchkoliv manuálů. Přesto ale věříme, že oceníte naši dnešní pětici tipů a triků nejen pro začátečníky, se kterými bude používání Apple Pencil ještě pohodlnější a efektivnější.

Obkreslování

Pamatujete si na dobu školkové nebo školní docházky, kdy jste se bavili obkreslováním obrázků přes papír, přitisknutý na skle? Tuto kratochvíli si můžete snadno zopakovat i s vaším iPadem a Apple Pencil. Pokud na displej iPadu přiložíte papír s původní kresbou a začnete ji za pomoci Apple Pencil obkreslovat, iPad rozpozná tahy i přes přiložený papír. Rozhodně ale nezapomínejte na opatrnost a přiměřený tlak, abyste nepoškodili displej svého tabletu.

Podle pravítka

S pomocí Apple Pencil můžete na svém iPadu rýsovat i dokonalé rovné přímky a úsečky, a to dokonce i v případě, že vám tato činnost “od ruky” nejde. V nabídce nástrojů pro práci s Apple Pencil totiž kromě jiného najdete také pravítko. Vyberte je klepnutím a poté na displeji iPadu upravte do požadované polohy. Následně stačí už jen přiložit hrot vaší Apple Pencil nad hranu pravítka a můžete se pustit do práce.

Změna funkce dvojího poklepání

Jednou z velkých výhod produktů od Applu jsou bohaté možnosti přizpůsobení jejich funkcí. Platí to i v případě iPadu a Apple Pencil druhé, kdy si můžete sami zvolit například funkci dvojího poklepání. Na svém iPadu spusťte Nastavení -> Apple Pencil. Zde najdete možnosti funkcí, které můžete přiřadit dvojitému poklepu na tužku, jako třeba možnost přepnutí mezi aktuálním kreslicím nástrojem a gumou, zobrazením barevné palety nebo třeba přepnutí mezi aktuálním a naposledy použitým kreslicím nástrojem.

Stínování

Apple Pencil je nástroj, který nabízí širokou škálu možností kreslení a jejich přizpůsobení pomocí změny tlaku nebo sklonu. Pokud na svém iPadu často kreslíte, jistě uvítáte možnost stínování – toho dosáhnete jednoduše tím, že Apple Pencil nakloníte tak, jako kdybyste při kreslení na papír nakláněli pro účely stínování klasickou tužku. Náklonem docílíte také toho, že budete moci vybarvit rozsáhlejší plochu.

 

 

Dokonalé tvary

S příchodem operačního systému iPadOS 14 získala Apple Pencil další skvělé možnosti. Patří mezi ně také možnost převedení ručně nakresleného tvaru do “perfektní” podoby, jako kdybyste tento tvar vybrali z předem připravené galerie. Postup je jednoduchý – nejprve nakreslete některý z klasických tvarů (kruh, čtverec, obdélník, nebo třeba hvězdu). Po dokreslení daného tvaru ale nezvedejte hrot Apple Pencil z povrchu displeje vašeho iPadu – za chvilku uvidíte, že byl tvar automaticky převeden na “dokonalou” formu.

iPadOS kresleni tvaru
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz
.