Zavřít reklamu

Letošní oslavy čínského nového roku nezodpovídají představám. Rok nesoucí se ve znamení krysy měl být podle pranostik nakloněn odvážným a ctižádostivým a měl se také nést v duchu produktivity a pracovních úspěchů. A i když čínský horoskop mluví spíše o pozitivních věcech, realita ani zdaleka není taková radostná. V Číně se rozmohl nebezpečný koronavirus 2019-nCoV a země byla nucena uzavřít město Wu-chan a několik dalších, čímž odřezala několik desítek milionů obyvatelů od zbytku světa. I přesto je zaznamenaných několik případů nákazy v Severní Americe i Evropě.

Vážnosti situace si je vědom také výkonní ředitel společnosti Apple Tim Cook. Na svém Twitteru zveřejnil příspěvek, v němž vyjadřuje podporu pro ty, kteří byli ovlivněni nebezpečným virem. Také prohlásil, že společnost Apple se chystá finančně pomoct ovlivněným lidem a skupinám, které se snaží těmto osobám pomoct. Mapa koronaviru a jeho šíření je k dispozici zde.

Nebezpečný koronavirus, který se objevil ve městě Wu-chan už koncem roku 2019, se rychle rozšířil po Číně a momentálně je potvrzených 2 804 případů, kdy virus napadl člověka. Nejvíce případů je evidovaných v Číně, až 2 744, a zbývající případy jsou evidované v jihovýchodní Asii a pět případů bylo zaznamenaných v USA. Podezření na nákazu se přes víkend objevilo i ve Vídni, přítomnost viru nakonec nebyla potvrzena. Vir si doposud vyžádal 80 životů.

.