Zavřít reklamu

Ačkoli nedostal stejnou pozornost jako iOS 15 nebo macOS Monterey, byl na WWDC21 oznámen i tvOS 15 s některými novými funkcemi pro uživatele Apple TV. To včetně té hlavní, tedy podpory pro Spatial Audio s kompatibilními AirPody. Zpočátku byly podrobnosti nejasné, ale nyní společnost konečně vysvětlila, jak bude funkce na tvOS 15 fungovat. 

Spatial Audio bylo poprvé představeno v loňském roce jako součást iOS 14, a to pro uživatele sluchátek AirPods Pro a AirPods Max. Když tuto možnost povolíte, sluchátka detekují pohyb vaší hlavy a díky technologiím Dolby (5.1, 7.1 a Atmos) poskytnou pohlcující 360stupňový zvuk, ať už sledujete film, posloucháte hudbu, nebo hrajete hry.

V systému iOS používá Spatial Audio ke sledování pohybu hlavy uživatele speciální senzory detekující i polohu iPhonu nebo iPadu k vytvoření pocitu, že zvuk vychází přímo z nich. Jenže na počítačích Mac nebo Apple TV to nešlo z důvodu nedostatku těchto senzorů. Sluchátka jednoduše nepoznala, kde se zařízení nachází. S tvOS 15, a také macOS Monterey, však Apple pracoval na novém způsobu, jak tuto funkci umožnit.

Spatial Audio na Apple TV s tvOS 15 

Jak řekl Apple magazínu Engadget, systém AirPodů s jejich senzory nyní analyzuje směr, kterým se uživatel dívá, a pokud je v klidu, uzamkne jej. Pokud však uživatel začne měnit své umístění s ohledem na původní směr, systém vzhledem k němu přepočítá polohu, aby znovu umožnil poslech prostorového zvuku.

tvOS 15 také usnadňuje připojení samotných AirPodů ke smart boxu Apple TV. Nyní totiž rozpozná sluchátka poblíž a na obrazovce zobrazí vyskakovací okno s dotazem, zda je chcete spárovat se zařízení. V ovládacím centru tvOS 15 je také nový přepínač pro snadný přístup k nastavení pro AirPody a další náhlavní Bluetooth soupravy, aniž byste museli otevírat aplikaci Nastavení.

Pořád platí, že systém tvOS 15 je aktuálně dostupný pouze v beta verzi pro vývojáře. Veřejná beta bude k dispozici příští měsíc, ostrá verze systému až na podzim letošního roku. Mezi další novinky tvOS 15 patří např. ShrePlay s možností sledování obsahu během FaceTime hovorů, For All of You s lepším vyhledáváním doporučeného obsahu, nebo vylepšení práce s HomeKit podporujícími bezpečnostními kamerami, kterých můžete na obrazovce sledovat více jak jednu, či možnost spárovat dva HomePody mini s Apple TV 4K. 

Diskuze k článku

    Proc mam dojem, ze zdejsi prispevky jsou jen vlastnimy slovy prepsany clanky z MacRumors? :)

    A odkud jinud než ze zahraničních webů bychom měli novinky, které se týkají Applu, čerpat? Je to naprosto normální, a to i na všech ostatních magazínech. Odněkud ta informace prostě přijít musí a asi těžko ji Apple předá přímo nám, do malé České republiky. Navíc k tomu, od mnoha ostatních magazínů alespoň uvádíme pod článkem zdroj. Popřípadě pokud máte nějaké spojení s Applem jako takovým, rádi budeme informace čerpat od vás. Jiných článků vlastní tvorby je tady kupa, pokud vám ty novinkové nevyhovují.

    Tak ten odkaz na zdroj jsem dole prehlidnul.
    Jinak to, co delate, je asi sluzbou pro ty, co nevladnou anglickym jazykem. Za to palec nahoru.
    Co tu ocenim vice, jsou recenze.

celý text

Čtěte více