Zavřít reklamu

O vývoji displeje z dílny Applu jsme už nějakou dobu neslyšeli. V aktuální nabídce se navíc nachází pouze jediný kousek, kterým je Pro Display XDR z konce roku 2019. Ten je zaměřen na profesionální využití, čemuž odpovídá i jeho cenovka – přesahuje totiž hranici 100 tisíc korun. Aktuálně ale s novými informacemi přišel zahraniční portál 9to5Mac, podle kterého gigant z Cupertina nyní pracuje na speciálním externím displeji, který ve svých útrobách bude skrývat čip A13 (ten se mimochodem nachází v iPhonu 11 Pro a iPhonu SE 2020) spolu s Neural Enginem.

Pro Display XDR (2019):

Čip by měl v tomto případě posloužit jakožto eGPU a postarat se tedy o vykreslování náročnějších grafických operací. Kdyby byl totiž CPU i GPU přímo v monitoru, Mac by tak nemusel využívat pouze výkon interního čipu a poradil by si i s úkoly, které by normálně nezvládl. Obzvláště tedy v případě, kdyby oba čipy (interní i externí) využily svůj potenciál na maximum. Nutno také podotknout, že se nejedná o zase tak úplně unikátní zprávu. Již v roce 2016 internetem kolovaly zvěsti o údajném vývoji Thunderbolt displeje, který měl být zároveň vybaven grafickou kartou. Tohoto produktu jsme se bohužel nikdy nedočkali. Aktuálně je tedy k dostání pouze zmiňovaný Pro Display XDR bez jakéhokoliv GPU.

Portál 9to5Mac věří, že displej s čipem A13 by přímo nahradil dosavadní Pro Display XDR, přičemž zároveň je možné, že do jeho útrob Apple použije ještě výkonnější čip. Jak již bylo zmíněno výše, A13 Bionic se totiž nachází v iPhonu 11 (Pro) a iPhonu SE (2020), které tady s námi už nějaký ten pátek jsou. Zároveň se hovoří o pracích na levnějším monitoru. Ten podle dosavadních zpráv by měl sloužit pouze jako displej bez grafické karty.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.