Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a veškeré spekulace či různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Nejlepší monitor roku? Apple Pro Display XDR!

Minulý rok jsme se dočkali představení obnoveného Macu Pro, po jehož boku se také poprvé objevil nový Apple Pro Display XDR. Jedná se o profesionální displej určený pro potřeby profesionálů, kdy klade maximální důraz na přesné zobrazování barev a cílí tak konkrétně na nejrůznější fotografy, grafiky, lidi pracující s 3D grafikou, tvůrce videí a další. Tento monitor se pyšní perfektními specifikacemi a podle slov kalifornského giganta dokáže konkurovat i displejům, jenž jsou několikanásobně dražší. S tímto tvrzením každopádně řada profesionálů nesouhlasí, ale o tom třeba někdy příště.

Mac Pro a Apple Pro Display XDR:

Apple_16-inch-MacBook-Pro_Mac-Pro-Display-XDR_111319
Zdroj: Apple

Apple Pro Display XDR je bezpochyby skvělým monitorem a dokáže uspokojit potřeby řadě uživatelů. Společnost The Society for Information Display se dnes navíc vytáhla se zbrusu novými daty, které kvalitu jablečného monitoru samy potvrzují. Dočkali jsme se totiž vyhlášení 26. ročníku The Society for Information Display. Jedná se o každoroční hodnocení displejů, kde se bere v potaz jejich kvalita. A jak dopadl displej z dílny kalifornského giganta? Monitor se dostal do užšího výběru tří displejů, které byly označeny jako Displays of the Year. Toto ocenění Apple sdílí spolu s ohebným displejem od Samsungu a speciálním displejem BOE. Není tomu ale poprvé, kdy kalifornský gigant sklízí tohle ocenění. Již v minulosti se totiž „Displejem roku“ mohly chlubit například Apple Watch 4, iPad Pro (2018) a iPhone X.

Nadace Billa Gatese koupila přes půl milionu akcií Applu

Investování na akciovém trhu je dnes bezpochyby trendem. Řada investorů i obyčejných lidí neustále sledují vyvíjení cen a podle svých preferencí nakupují akcie těch nejrůznějších společností. Výjimkou samozřejmě není ani Bill Gates. Jak se totiž nyní ukázalo, jeho nadace (The Bill & Melinda Gates Foundation) v prvním kvartálu letošního roku zakoupila 501 004 akcií AAPL. Možná se můžete ptát, zdali se tato investice vyplatila a jestli není tak trošku zbytečná. Když se ale podíváme na samotný vývoj cen, můžeme již nyní s jistotou říci, že prozatím Bill Gates vydělal.

Bill Gates Foundation
Zdroj: 9to5Mac

Samozřejmě není známé přesné datum, kdy ke koupi akcií došlo, ale máme k dispozici zmiňovaný vývoj cen. Hodnota akcie Applu totiž tehdy klesla o zhruba 15 %, ale od té doby se zase potkala s 25% nárůstem. I kdyby tedy k investici došlo při tehdejší nevyšší ceně a k prodeji nyní, v jejím nejnižším bodě, stále by docházelo k zisku. Tohle ale není jediná investice, kterou nadace v prvním kvartálu roku 2020 udělala. Podle nejnovějších dat (Smarter Analyst) Bill Gates současně investoval do společností jako Alibaba (pod kterou spadá například Aliexpress), Amazon a Twitter.

Apple si nechal patentovat prostor pro  Pencil v Magic Keyboard

U kalifornského giganta není žádným tajemstvím, že se neustále pokouší o různé inovace. To mimochodem dokazuje řada zveřejněných patentů, k jejíchž publikaci dochází doslova jak na běžícím páse. Dnes byl navíc zpozorován zcela nový patent, jenž u iPadu Pro poukazuje na možné využití externí Magic Keyboard, která by v sobě mohla ukrývat populární Apple Pencil. Jak můžete v níže přiložené galerii vidět, v klávesnici by pro Pencil mohl být přímo vytvořen otvor. Samozřejmě se této vychytávky ale také vůbec nemusíme dočkat. Jak jsme zmínili již na začátku – Apple neustále publikuje obrovské množství těch nejrůznějších patentů, které mnohdy ani nespatří světlo světa.

Snímky zveřejněné spolu s patentem (Patently Apple):

Podle blogu Patently Apple má tento patent obrovský potencionál a případně by nám mohl naznačit, jak se Apple chystá vylepšit budoucí generace jejich Magic Keyboard pro iPady. Jak celá situace nakonec dopadne je prozatím samozřejmě ve hvězdách. Prozatím můžeme pouze tvrdit, že Apple na svém novém jistojistě pracuje a my se tak máme na co těšit.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.